5 канал

"Українська – це круто": як у Черкасах учні популяризують мову без суржика

На перервах лекції транслює шкільне радіо – в них пояснюють, як наголошувати слова та вчать правильного лексичного вживання

Вивчають українську не тільки під час уроків, а й на перервах школярі в Черкасах – учні створили та озвучили двадцять аудіо-лекцій з української мови. Записи тривалістю до п’яти хвилин транслюють у перервах між заняттями. Чого навчають такі лекції, розповість Яна Лимаренко.

12-річна Анастасія Самелюк готується до запису аудіо лекції з української мови. Кілька разів читає текст та чітко вимовляє всі наголоси, зізнається – слів з незвичною вимовою чимало.

"Я з дитинства розмовляю українською мовою, але деяких слів із цих правил я дізналася. На жаль, в наш час багато людей використовують змішану і російську, і українську мову, суржик, це не завжди звучить коректно, тому діти на перервах прислухаються до цих правил", – пояснює учасниця проекту Анастасія Самелюк.

Готувати аудіо лекції школярам допомагають педагоги, користуються учні й науковими посібниками дослідників мови. За справу взялися переможці мовних конкурсів і олімпіад та ті, хто знає предмет на "відмінно".

На перервах лекції транслює шкільне радіо. В них пояснюють, як наголошувати слова та вчать правильному лексичному вживанню.

Школярі зізнаються, правила вживання багатьох слів стали для них відкриттям.

"Звичайно, радіо це важливо, краще запам’ятовуються слова. Наприклад, такі слова як здача – є чудове українське слово – решта, шопінг – це закупи і тому подібне, я думаю, що це дуже важливо для нас", – зазначає школярка Дар'я Коганова.

Лекції, створені учнями, уже транслювали в одному з торговельних центрів міста. Тепер школа отримала замовлення на трансляцію таких записів на місцевих підприємствах.

"Ми переконались, що практичне значення таких проектів дуже велике і громада потребує, ми відчуваємо таку потребу діяти у цьому напрямку і, у перспективі, ми готові співпрацювати з різними підприємствами і оволодівати їхньою тематикою", – пояснює директор гімназії Ірина Топчій.

Мета експрес-лекцій – популяризувати українську в суспільстві та побороти суржик.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві від грипу померли 2 жінки: що відомо
Наступний матеріал
Ворожих пташок – на шмаття: як українські БУКи "гасять" безпілотники противника
Loading...

Тальнівський коледж пішов на вимушені канікули – досі немає опалення

В Україні вперше запустили систему дистанційної освіти: як це працюватиме

На Одещині школярка випила невідому пігулку та втратила свідомість

На захисті ялинок: як патрулі з квадрокоптерами чатують лісових красунь від браконьєрів

"Нехай у них завжди буде мир": українські школярі підтримали однолітків з прифронтових селищ подарунками

Школярі, які перебувають у лікарні, зможуть вчитися віддалено: Супрун пояснила умови