5 канал

Ворожих пташок – на шмаття: як українські БУКи "гасять" безпілотники противника

Ракети, якими оснащена військова техніка, мають осколкову дію ураження

Найбільшу загрозу з неба на сході країни несуть безпілотники супротивника, – про це розповіли знімальній групі "5 каналу" військові одного з підрозділів протиповітряної оборони. За допомогою дронів супротивник не лише здобуває розвіддані, а й може завдати вогневого ураження з неба. Тему продовжить Вікторія Ковальова.

Кілька тижнів тому в небі над підконтрольною Києву Донеччиною підрозділ протиповітряної оборони виявив ворожий безпілотник. Команду на знищення отримали миттєво.

На сході країни саме ворожі безпілотники – найбільша загроза з неба, розповідають армійці, так як передають усю інформацію ворогу.

"А також можуть наносити удар своїми вогняними бомбами, які вони несуть і можуть завдати великої шкоди для наших складів, для нашої техніки, для нашого особового складу, який знаходиться на передових позиціях", – пояснив армієць В'ячеслав.

Георгій – оператор станції виявлення цілей. Каже: ворожий літальний об'єкт станція помічає в радіусі до 160-ти кілометрів.

"Ми заздалегідь попереджаємо командний пункт. Командний пункт дає установку на знищення", – розповідає армієць Георгій.

Команду на знищення отримує екіпаж комплексу БУК. Попри те, що кожна з ракет, якими оснащений зенітний комплекс, коштує близько 500 000 гривень, їх не шкодують, заради безпеки на землі.

5 канал

"Комплекс призначений для знищення цілей. На дальності від 3 до 32 км і на висотах від 15 метрів до 22-х км. Коли ведеться корегування вогню, то не вимірювані втрати 1 ракети та людські життя", – пояснює військовослужбовець Руслан.

Ракети, якими оснащені БУКи, мають осколкову дію ураження. Вони можуть знищувати не лише безпілотники, а й ворожі літаки чи вертольоти. Тому використовувати авіацію ворог не наважується.

"Наша машина прораховує місце зустрічі з ціллю. Під час підриву у нас є головка в якій знаходиться 6500 осколків. І з-за допомогою цих осколків ми або знищуємо цей літальний апарат, або наносимо йому шкоду", – розповів В'ячеслав.

Ворожих пташок армійці видивляються не лише з окупованої території, а й з боку Російської Федерації. Підрозділи протиповітряної оборони пильнують кожен сантиметр неба в районі проведення операції Об'єднаних сил.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Українська – це круто": як у Черкасах учні популяризують мову без суржика
Наступний матеріал
"Велика мандрівка Святого Миколая": прес-конференція за підсумками музичного туру – завершено
Loading...

Повернули Україні: бійці ССО провели зачистку селища на Світлодарці – відео

"Пройшов пекельне Кримське 2015-го": загинув офіцер розвідки Збройних сил

Передача техніки від "Укроборонпрому" до Збройних Сил України – відео

Тимчук про рейди ворожих ДРГ у "сіру зону": Прагнуть знищити бронетехніку ООС

Терористи відкрили вогонь по безпілотнику ОБСЄ на сході – чи вдалося врятувати дрон

Суд покарав терориста, який воював на боці "ЛНР" біля Світлодарки