5 канал

"Нехай у них завжди буде мир": українські школярі підтримали однолітків з прифронтових селищ подарунками

Привезти святковий вантаж у сіру зону допомогли представники цивільно-військового співробітництва Збройних сил

Солодощі, іграшки, листи та малюнки отримали діти, які мешкають у сірій зоні на Донбасі. Подарунки до новорічно-різдвяних свят для них зібрали однолітки з Житомирщини, Київщини, Вінниччини та Харківщини. Гостинці від школярів у прифронтові селища і міста привезли волонтери. Поїхали з ними і журналісти "5 каналу".

Учні однієї із сільських шкіл Житомирщини разом пишуть листи одноліткам, які мешкають у прифронтових населених пунктах Донбасу.

"Ми збирали для дітей цукерки, печиво, малювали малюнки, щоб в них там завжди був мир і ми бажаємо їм щасливого Нового року", – каже третьокласниця Ірина Голубєва.

"В них нема такого поняття як щастя, свято, для них свято – коли не чутно свисту куль. Ми старались якось їм допомогти морально. Щоб вони могли згадати ті часи, коли не було війни і згадали, що таке свято", – зазначив семикласник Вадим Дудар.

Ініціативу подарувати свято дітям зі сходу України підтримали і школярі, і благодійники з Київщини, Вінниччини та Харківщини.

"В кожному листі, іграшці, малюнку є доля тепла наших дітей, які передають тим дітям", – каже волонтер Віталій Овсієнко.

"У мене є дитина, в якої все є. Я хочу дати те ж саме іншим дітям, які не можуть собі дозволити цього, батьки не можуть побалувати їх. Хочеться, щоб діти вірили у диво", – додав волонтер Олексій Пустовойт.

Щоби доправити подарунки у прифронтові населені пункти Донбасу, знадобилося чотири буси. Привезти святковий вантаж у сіру зону допомогли представники цивільно-військового співробітництва Збройних сил.

"Коли я дивилася в очі дітям, коли вони збирали, приносили подарунки, улюблені іграшки, казали, що це улюблена іграшка, але нехай тепер інший хлопчик чи дівчинка пограється, – ви не уявляєте, які це очі", – ділиться волонтерка Ірина Піскун.

Перша зупинка волонтерських бусів – школа селища Золоте-4, що на Луганщині. Тут навчаються 48 учнів, уроки проводять 5-ро вчителів. Населений пункт регулярно потрапляє під ворожі обстріли. Проте заняття не припиняють.

"Живеться не дуже гарно, обстріли. Але завдяки школі і друзям якось веселіше. Нам це дуже приємно, що від нас не відвертаються, пам’ятають, присилають подарунки", – каже дев'ятикласниця Золотівської ЗОШ №7 Валерія Ільченко.

"Ми вас зустрічали, боялась, що ви не приїдете, бо в 7 годин почали стріляти. Діти деякі приходять пізніше, хто далі живе, щоб не потрапити під обстріл. Але діти ходять регулярно, занять не відміняють, діти завжди ходять до школи", – пояснює завідувачка Золотівської шкільної філії Галина Єрємєєва.

Волонтери відвідали чотири прифронтових селища на Луганщині, а також завітали до школи Торецька на Донеччині. Подарунки від однолітків у цих населених пунктах отримали близько тисячі дітей.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": data-журналіст Роман Кульчинський в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
На фронт з ГУЛАГів: як закарпатські українці стали основою Чехословацької бригади

Супрун написала зворушливий пост до Дня Святого Миколая

Почав викладати у 2-му класі: як наймолодший вчитель матаналізу став рекордсменом

"Спорт без обмежень": у Харкові професійні спортсмени вчать плавати дітей з вадами зору

Іграшки, солодощі, книжки – дітям війни: як бійці НГУ перевтілилися у Святого Миколая

У Тернополі на повну запрацювала "Фабрика святого Миколая"

Подарунки на Миколая: що покласти дітям під подушку