Микита Ковальчук
Микита Ковальчук 5 канал

Почав викладати у 2-му класі: як наймолодший вчитель матаналізу став рекордсменом

9-річний Микита Ковальчук з легкістю пояснює випускникам застосування інтегралів

Брати інтеграли, пояснювати похідні та знаходити площу криволінійної трапеції – все це під силу 9-річному школяру з Одеси. Хлопчик викладає математичний аналіз 11-класникам. За уроком спостерігали представники Національного реєстру рекордів України. Школяр претендує на звання наймолодшого викладача математичного аналізу в Україні.

Замість того, щоб сидіти за партою у початковій школі, 9-річний Микита Ковальчук займає місце вчителя біля дошки. Викладати він почав ще у 8 років, коли сам навчався у 2-му класі. Перша лекція була "математичний аналіз – границі функцій".

До уроків юний викладач готується за конспектами, які для нього склав батько. Чоловік захоплюється точними науками. Тож складні речі пояснював синові простою мовою.

В'ячеслав Ковальчук пояснює: "У шкільній програмі дуже багато "шелухи". Дуже багато того, що відволікає від суті, від розуміння теми. Якщо це прибрати, залишити одне "зерно", то дітям дуже легко дається, навіть такі теми даються легко. Коли зрозумів – можна накладати формули".

Лунає дзвоник, і юний викладач починає урок із матаналізу для 11-класників. Сьогодні тема – застосування інтегралу. За одне заняття Микита не тільки встигає пояснити старшокласникам нову тему, а й провести самостійну роботу.

"Це було дуже зрозуміло, тому що він розмовляв з нами, як з дітьми, тож ми його розуміли. Його подача була незвичайна, не така, як на уроках. Вона була креативна, він навів багато прикладів", – ділиться враженнями учень Павло Ільїченко.

Окрім педагогів, за здібностям юного викладача спостерігають представники Національного реєстру рекордів. Микита претендує на звання "наймолодший викладач матаналізу в Україні".

"Ми реєстрували найрозумнішого хлопця, якому було 11 років. І дівчинку, якій було 9 років, вона дуже швидко лічила подумки, швидше за калькулятор "Касіо". Але викладання – це окремий талант, яким потрібно володіти", – розповідає експерт Нацреєстру рекордів Дмитро Яїцький.

Микита ще не вирішив, ким стане, коли виросте. Крім математичного аналізу планує вивчати хімію та ядерну фізику.

І ось лунає: "В цього хлопця через два дні день народження. І до цього чудового свята я хочу заявити на всю Україну, що сьогодні зареєстровано новий національний рекорд – наймолодший викладач матаналізу. Вітаю!"

ОД, СІ, "5 канал"

Попередній матеріал
Про них не забули: в Чорнобилі відкрили музей на честь героїв-ліквідаторів ядерної катастрофи
Наступний матеріал
Уколов: Якщо створення Помісної Церкви – це битва за духовну незалежність, то завтра ми маємо вирішальний бій
Loading...