Скріншот відео

У Кропивницькому батьки вимагають більше української мови для школярів: пікетували міськраду

Містяни вимагають збільшити фінансування шкіл, дати більше повноважень навчальним закладам у питаннях благоустрою

Більше уваги приділяти вивченню української мови – з такою вимогою батьки школярів пікетували міську владу Кропивницького.

Деякі учасники акції привели із собою дітей. Містяни вимагають збільшити фінансування шкіл, дати більше повноважень навчальним закладам у питаннях благоустрою. Але найбільше обурення спричинила відмова управління освіти фінансувати розподіл великих класів на групи для вивчення української мови.

"Найболючіша проблема – це відсутність фінансування на поділ класів на вивчення української мови. Ми хочемо фінансової автономії шкіл, аби школи були фінансово незалежні від управління освіти", – каже учасниця акції Євгенія Захарченко.

За наказом Міністерства освіти, якщо в класі понад 27 учнів, необхідно ділити його на групи. Так вивчення української мови буде ефективнішим і викладач зможе більше уваги приділити кожній дитині. Невже управління освіти погано почуло рішення свого міністра?

"Ми втрачаємо якість – 30 дітей в класі не можуть якісно вивчити українську мову. Ми не маємо дивитися як було при Радянському союзі, ми маємо йти вперед", – пояснює учасниця акції Катерина Кушнярова.

"Озвучте, будь ласка, вимоги, відповідно до цих ваших постановочних питань, які ви вважаєте, що їх необхідно вирішити, і вони доповнять наші освітянські заклади змістом. Буде взятий термін, щоби дати вам роз'яснення професійне, що і як буде організовано", – пояснив міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

Попередній матеріал
Тренування один на один: які навички українські армійці переймають в канадських інструкторів
Наступний матеріал
"Без паніки": у НБУ спрогнозували, яким буде курс гривні наприкінці року

Навантаження має бути на мозок, а не на спину: поради Супрун щодо шкільного рюкзака

Булінг у школі: торік в Україні нарахували майже 110 тис. звернень

Моя дитина – жертва булінгу: що робити батькам – практичні поради від психолога

Протидія насильству: в Одесі для школярів проведуть виховні бесіди на початку навчання

Інклюзивна освіта: Саламанську декларацію переклали українською – що це означає

Що таке медіаграмотність і для чого вона дітям – Гриневич