Facebook / Anatolii Stepanov

Тренування один на один: які навички українські армійці переймають в канадських інструкторів

Українські бійці теж діляться своїм набутим у війні досвідом з канадськими інструкторами

В ефірі "5 каналу" Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко розповів про військову співпрацю в рамках місії Unifire, у межах якої канадські, ще шведські і датські інструктори, навчають українських військовослужбовців. Сказав він і про те, що йтиме мова про продовження цього співробітництва.

"Це дуже практичні навички, які канадці передають нашим бійцям і в неділю разом з іншими послами ми були в Авдіївці. У нас була така виїзна можливість відчути, що таке зараз фронт і все навколо нього. Я питав у командира дивізії, чи йому доводилося мати справу з бійцями, які пройшли канадське тренування. Каже - так, і однозначно дуже задоволений. А чим задоволений? Що вчать правильно думати і приймати рішення у бойових ситуаціях", – розповів Шевченко.

Дипломат додав: "Особливо це цінно для командира, в розпорядженні якого 7-10 бійців. Тобто його роблять повністю підготовленим до дуже драматичних швидких ситуацій, де треба блискавично приймати рішення і нас просять продовжити".

При цьому Шевченко сказав, що і українські армійці діляться своїм бойовим досвідом: "А насправді це вулиця з двостороннім рухом, бо так само, як ми вчимося в канадців, канадці вчаться у нас. І два роки тому, коли був разом із прем'єр-міністром Трюдо в Яворові, мені дуже приємно було чути те, що говорили канадські бійці про наших бійців. Не тільки про героїзм і патріотизм, а про їхні навички – окопна війна, використання дронів, методи радіоелектронної боротьби, протидія новітнім видам російського озброєння. У нас зараз є дуже цінна практичні знання, яким ми ділимо з Канадою, ділимося з нашими партнерами по НАТО, це велика цінність. Тому я дуже вірю, що ми з Канадаю домовимося про продовження Unifire після 2019 року і ми можемо більше давати, більше брати у канадців – гріх цим не скористатися".

Посол України в Канаді також розповів, що Unifire працює з 2015 року. На цей момент такі тренування в рамках місії пройшли сім тисяч бійців.

"Це дуже інтенсивний курс, де тренування відбувається фактично один на один. Фактично це дуже серйозна ґрунтовна підготовка. І я також знаю від Міністра оборони Степана Полторака, що той боєць, який пройшов цю підготовку, його шанси вишити і бути ефективним у бою, при потребі – знищити противника, – набагато більші. Це не абстрактне теоретичне навчання по книжках, це практичні навички, які допомагають зберегти життя наших бійців", – наголосив Шевченко.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Спопеляючий "Джміль": як на Донбасі гартуються вогнеметники ЗСУ – ФОТО

Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/

Попередній матеріал
Інклюзивна освіта: Саламанську декларацію переклали українською – що це означає
Наступний матеріал
У Кропивницькому батьки вимагають більше української мови для школярів: пікетували міськраду

У Кропивницькому відслужили панахиду за загиблими під Іловайськом спецпризначенцями

Роковини Іловайська – і знову суперечки: хто винен та чи можна було уникнути оточення

366 загиблих, 429 поранених: у ЗСУ розповіли, як вели підрахунок бойових втрат в Іловайській трагедії

Готові до нападу з моря: оприлюднено вражаючі фото навчань

Не віддамо жодного метра української землі: "Невигадані історії" про життя бійців на передовій

Внаслідок Іловайської трагедії безвісти зниклими залишаються 84 українські бійці