З фронту – додому. Після 7 місяців війни у Яворів повернулася 24-та бригада імені короля Данила. На площі Ринок королівську піхоту зустрічали і рідні, і побратими, що вже демобілізувалися. Не минулося без вітальних промов та подарунків – бригада отримала почесний прапор зі своєю емблемою. Не менш бажаним подарунком буде і планова відпустка.
Від військової частини до центральної площі Яворова урочистим маршем крокують майже 4 тис. військовослужбовців 24-ї механізованої бригади. Містяни влаштували своїм героїчним землякам так званий патріотичний коридор. Вітають захисників синьо-жовтими прапорцями та кульками.
Під час ходи армійці тримають портрети загиблих побратимів. За 4 роки війни на сході країни підрозділ втратив 119 армійців.
"Он ті портрети несуть. Тих, хто загинули за нашу землю. Тяжко дивитися. Але я радію, що в нас така армія, що вона відновилася, що вона стала боєздатною", – зі сльозами на очах зізнається мешканець Яворова Степан Бундз.
24-та механізована бригада в перших лавах вирушила боронити схід країни навесні 2014 року. "Були дуже важкі періоди для бригади. Вона виконала завдання з честю, відстояла частину нашої землі. Декілька населених пунктів, над якими було піднято державний прапор України", – зазначає командувач військ Оперативного командування "Захід" Олександр Павлюк.
Лише за останні 7 місяців служби на передовій підрозділ визволив три населених пункти – Ленінське, Шуми і Зайцеве. Одне із цих селищ звільняв й Ігор Рахманов.
Перший свій бій прийняв 4 роки тому поблизу Іловайська: "Ворог завдав дуже потужні артилерійські удари по наших військових, було страшно. Втративши свого друга, своїх товаришів, побратимів, не можна це просто так зупиняти. Треба було набратися сил і йти далі, продовжувати з ворогом цю нерівну боротьбу".
У 24-й бригаді імені короля Данила служать цілими родинами. Марія Третяк пішла воювати услід за чоловіком. У його підрозділі стала помічницею кулеметника.
Пригадує свій перший бій: "Ми приїхали з дівчатами перший раз, були в бліндажах і коли довелося ховатись, це якось так було, що ми не знали що робити. Але ми зорієнтувалися, броніки-каски. Але в мене замість каски на голові там кошенята сиділи, у касці. Бо у нас кішка народила і я боялась, переймалася в першу чергу за них".
Під час урочистостей бригаді вручили почесний прапор з її емблемою. А поки на площі вітають бійців, удома на них вже чекає святкова вечеря.
Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"
"З посмішками, не приховуючи сліз": як зустрічали легендарних промбергів та сталкерів з АТО – ФОТО