5 канал

ДАП, Луганський аеропорт, Дебальцеве: до Львова з передової повернулася легендарна бригада десантників

Сотні містян вийшли привітати з поверненням своїх земляків-героїв

До Львова, у місце постійної дислокації, повернулися з фронту більше тисячі військовослужбовців 80-ї десантно-штурмової бригади. На передових позиціях військові перебували з перших днів війни. Додому повернулися більше тисячі вояків. З цієї нагоди бійці пройшлися містом, де їх урочисто зустрічали та дякували за мирне життя.

Сотні містян вийшли привітати з поверненням своїх земляків-героїв. Військовослужбовці 80-ї десантно-штурмової бригади прибули до місця постійної дислокації на ротацію з передової. Урочистою ходою рушили з військової частини до пам'ятника Тарасові Шевченку.

"Для мене хлопці ці святі. По-іншому я не можу сказати", – говорить львів'янин Андрій Макаровський.

Олег Дундук, військовослужбовець 80 десантно-штурмової бригади, каже: "Перша зустріч була у 2014 році після аеропорту. Вона була більш така не трагічна, а більш схвильована, було багато втрат, були важкі бої".

Легендарна 80-та десантно-штурмова бригада на сході України з перших днів війни. Підрозділ пройшов найгарячіші точки Донбасу і за чотири роки втратив 105 своїх побратимів. Їхні портрети бійці тримали у руках. Пам'ять полеглих вшанували і хвилиною мовчання.

ФОТО: До Львова повернулася бригада десантників, що пройшла усі "гарячі точки" Донбасу

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Командувач десантно-штурмових військ ЗСУ Андрій Ковальчук говорить: "Є факти. Нема на всій лінії фронту гарячої точки, де військовослужбовці бригади не виконували бойові завдання. Три аеропорта Донецький аеропорт, Луганський аеропорт, Дебальцево, Слов'янськ, Кримське, Щастя, Станиця Луганська і інші місця де бригада достойно виконала свої завдання. Ще раз кажу – достойно. Так, ціною життя.

Володимир Шворак, командир 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ, говорить: "Я вважаю, ми впоралися. Вище керівництво оцінили і оцінять нас".

Десантник Петро Остапчук на фронті від 2015 року. Брав участь у визволені Слов'янська та обороні Луганського аеропорту.

Чоловік каже: "Найстрашніше – це втрати товаришів, перший бій, комусь страшно, бо ти не розумієш у першому бою, що відбувається. А далі – це біль, коли втрати товаришів і підлеглих".

Після ротації Петро Остапчук хоче повернутися на передову. Як і його побратим Іван Чернявський.

За мужність і героїзм найкращим бійцям під час урочистостей вручили бойові нагороди та відзнаки. Після урочистостей діти і дорослі кинулися обіймати своїх героїв і дарувати їм квіти. Прийшов привітати десантників і лідер гурту "Океан Ельзи".

5 канал

Попереду у десантників – коротка відпустка. Потім вони повернуться до військової частини, щоб ремонтувати техніку, яка прибула з передової, і готуватися до нових бойових завдань.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
У ботанічному саду Києва з'явилася "Алея боротьби": чому там рівно 140 кущів і чому вони вічнозелені
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Loading...