В останній день роботи "Парку корупції", який протягом місяця працював у ботанічному саду, висадили 140 кущів, які символізують справи проти корупціонерів. До акції долучилися детективи Національного антикорупційного бюро та відвідувачі парку.
"Алея боротьби" з'явилася у столичному ботанічному саду, 140 ось таких кущів висадили у день закриття "Парку корупції", бо саме стільки справ Національне антикорупційне бюро передало до суду.
Організатори пояснюють: вони проводять паралелі між посадкою рослин та заґратуванням корупціонерів. Вічнозелений буксус обрали як символ того, що антикорупційні органи мають працювати безперервно.
Василь Остап'юк, головний садівник Національного ботанічного саду, каже: "У висадці, посадці рослин багато аналогії з боротьбою з корупціонерами. Копаємо яму, тобто збираємо факти, збираємо матеріали на цих корупціонерів, висаджуємо, тобто проводимо суд, вони успішно приживаються на українській благодатній землі. Тобто, якщо правове суспільство – ніякі там процеси не зможуть їх врятувати від відповідальності".
Інтерактивний "Парк корупції" відкрили просто неба у ботанічному саду на початку червня. Його мета – у простий спосіб показати складні схеми корупціонерів та донести до якомога більшої кількості людей інформацію про те, як кожен може боротися з корупцією.

Олександр Скомаров, заступник керівника підрозділу детективів НАБУ, зауважує: "Хто тут був, зможе зробити для себе правильні висновки, зрозуміти, що корупція – це погано, докласти зі свого боку також зусиль до її подолання, тому що не можна покладатися виключно на правоохоронні органи в питанні протидії корупції, тому що у корупції є дві сторони. Одна сторона – яка пропонує хабар, інша сторона – яка його приймає.
Найбільше експозиція парку зацікавила молодих людей.
Чільниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі говорить: "Молоде покоління, ми якраз і ставили собі завдання, щоб привернути їхню увагу, щоб їм було не тільки зрозуміло, наскільки важливо боротися з корупцією, щоб вони розуміли наскільки важливо, щоб вони включалися в цей процес. Ось цей діалог відбувся і це найголовніше досягнення".

Інтерактивний "Парк корупції" замість запланованих двох тижнів працював чотири, його відвідало понад 25 тисяч людей.
Євгенія Китаїва, Руслан Альмухамєдов, "5 канал"