відкриті джерела

Що таке медіаграмотність і для чого вона дітям – Гриневич

Міністр сказала, що медіаграмотністі мають навчати наскрізно

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Гриневич розповіла, що однією з інновацій навчального 2018 року буде запровадження нового предмета – медіаграмонтості, щоб з маленького вчити дітей критично ставитися до інформації.

Міністр розповіла: "У на є предмет медіаграмотність на вибір у старшій школі. Але наша ідея в іншому. Ми вважаємо, що медіаграмотність має виховуватися через наскрізну компетентність, тобто через усі предмети. Тому що здатність будь-яку інформацію переосмислювати критично, має залежати не від того, чи візьме школа цей предмет на вибір. Зрозуміло, що годин в навчальному плані завжди не вистачає і завжди є дилема – чого дати більше, іноземної мови, української, математики. І будь-які нові предмети, завжди під ризиком, що їх не виберуть".

Гриневич пояснила: "Наша ідея – через ці методики і через очікуванні результати навчання вчити медіаграмотності наскрізно. Наприклад, читання літературних творів і як вони критично переосмислюють інформацію і висловлюють свою думку, коли вони, наприклад, беруть статті зі ЗМІ і їм ставлять питання: "А як цю інформацію перевірити? Поставте запитання, які ставлять під сумнів цей текст". Це можна робити навіть не на окремому предметі, це можна робити і на курсі історії і літератури, і на інших предметах".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Прокуратура оголосила підозру міському голові Ужгорода – реакція міськради
Наступний матеріал
Окупанти потрапили у свою ж пастку: як воїни ООС миттєво зірвали наступ ворожої ДРГ біля Новотошківського
Loading...