мовне питання
мовне питання womo.ua

Які два головні фейки розповсюджують про новий законопроект про мову – Сотник

Читайте по-русски
Фейки щодо законопроекту про мову розповсюджує, зокрема, Опозиційний блок

Про таке в ефірі "5 каналу" розповіла народний депутат від "Самопомочі" Олена Сотник.

Нардеп сказала: Опозиційний блок грає на настроях певних людей, говорячи, що, мовляв, вам доведеться мало не завтра, коли підпишуть закон, перейти на українську мову, а інакше вас посадять у буцегарню".

Сказала Сотник і про другу "страшилку" щодо законопроекту про мову.

"Головний фейк, який розповсюджує Опозиційний блок та антиукраїнські сили – що нацменшини будуть знищені, їхні права будуть порушені. Але ключове, що треба доносити і до нацменшин, що цей закон не торкається прав національних меншин. У цьому законі, навпаки, чітко зазначено, що буде окремий закон про захист і гарантії мов національних меншин".

Вона також додала, що "нині лояльність до мовного закону в певних регіонах впала через два фактори: перший фактор – розчарування владою і речами, які не були зроблені, і другий – через те, що в певних регіонах, зокрема в Херсонському, Одеському, з'явилися такі собі "царьки" на місцях, які дуже активно протистоять проукраїнській політиці".

Сотник також наголосила: треба донести до людей, що держава не втручатиметься в побут українців і ніхто їм не диктуватиме, якою мовою їм говорити вдома. 

Детальніше про мовний закон дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Заручники Путіна": в Європарламенті показали фільм про незаконно ув'язнених у Росії українців
Наступний матеріал
У Дніпрі для старшокласників провели дитячі вибори – але з дорослим підходом
Loading...