slovoidilo.ua

Закон про мову: в БПП висловили свої прогнози щодо голосування парламенту

Читайте по-русски
Проголосувати його у другому читанні до першого туру президентських виборів депутатам не вдасться

Законопроект про державну мову точно матиме підтримку більшості у парламенті. Принаймні таку думку висловив голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов.

"Я зараз бачу, що закон не буде проголосовано у першому турі, але я впевнений, що він буде проголосований найближчим часом Верховною Радою України. Те що стосується самого закону, то ви бачите, що зараз голосуються правки, іде обговорення в парламенті, інколи йдуть реальні дискусії не відносно ключових речей, але й відносно технічних моментів, тому давайте не забувати, що цей закон стосується всіх сфер життєдіяльності країни", – прокоментував голова фракції БПП.

Зазначимо, сьогодні в кулуарах Ради представник від "Народного фронту" Леонід Ємець висловив інакше переконання щодо того, чи назбирається в парламенті достатня кількість голосів.

Нагадаємо, законопроект про державну мову в другому читанні народні депутати розглядають уже другий тиждень. До нього спрямували понад дві тисячі правок. Нині депутати не змогли подужати навіть половини. Згідно з документом, українська набуває статусу єдиної державної мови і має бути обов'язковою до використання в органах державної влади. Для отримання громадянства слід буде скласти іспит на знання мови.

Також запроваджується нова інституція – національна комісія зі стандартів державної мови та посада відповідного уповноваженого з питань української. Так званих мовних інспекторів в законі не передбачено.

Проти цього законопроекту в парламенті виступає Опозиційний блок.

Попередній матеріал
В Україну з окупованих територій передали 60 ув'язнених – подробиці
Наступний матеріал
Адвокати керівника "РІА Новини-Україна" поскаржилися на його затримання: що вирішив суд
Loading...

Якщо мовний закон поставити до президентських виборів – отримаємо необхідну кількість голосів, якщо ні – є сумніви – Ємець

Стало відомо, коли парламент ухвалить закон про мову

"БлогПост": Свіжі скандали виборчої кампанії та немирні акції Нацкорпусу

Непокаране зло: чому ВР провалила голосування щодо зняття недоторканності з Вілкула та Колеснікова – "БлогПост"

Клімкін пояснив, як позиція Будапешта щодо мови шкодить угорцям України

Українська в держорганах, освіті, культурі та ТБ: що означає ухвалений Радою законопроект про мову