Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко 5 канал

"Таке вже не вперше": депутати про сьогоднішній розгляд у Раді мовного закону

Читайте по-русски
Фактично в усіх фракціях заявляють: до першого туру президентських виборів проголосувати документ уже точно не вдасться

Правки до законопроекту про державну мову розглядають народні обранці. Натепер встигли опрацювати близько тисячі зауважень.

Законопроекту другому читанні парламентарії розглядають уже другий тиждень. Загалом до документа спрямували понад 2 тисячі правок. Нині фактично в усіх фракціях заявляють: до першого туру президентських виборів проголосувати документ уже точно не вдасться.

"Після президентських виборів це може стати менш актуально. Тому думаю час Х має наступити в той єдиний четвер, який у нас буде перед другим туром президентських виборів. Це якщо буде політична воля його ухвалювати. Все решта – можливість зірвати ухвалення закону", – переконана нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

"Ми йдемо по правках, так як це має бути по регламенту і нічого з цим зробити не можемо. Хочу нагадати, що це вже не вперше. Коли приймали судову реформу, були подані тисячі правок з боку опозиції. Ну що ж, всі пройшли, всіх прослухали. Ми маємо зробити це й тут", – прокоментував заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

"Я бачу ознаки політичної змови "Блоку Петра Порошенка", який затягує очевидно цей закон, з "Опозиційним блоком". Могли б рухатися швидше, виділити блоками ті поправки, по яких є дискусія, проголосувати і рухатися далі", – наголосила парламентарка від "Самопомочі" Тетяна Острікова.

Згідно з документом, українська набуває статусу єдиної державної мови і має бути обов'язковою до використання в органах державної влади. Для отримання громадянства слід буде скласти іспит на знання мови.

Також запроваджується нова інституція – національна комісія зі стандартів державної мови та посада відповідного уповноваженого з питань української. Так званих мовних інспекторів в законі не передбачено.

Попередній матеріал
10 ступенів захисту й унікальна фарба: яким буде бюлетень у першому турі виборів президента
Наступний матеріал
Якби у виборчому бюлетені була графа "проти всіх", у Зеленського половини електорату не було б – Тізенгаузен
Loading...

Стало відомо, коли парламент ухвалить закон про мову

Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим

Українська в держорганах, освіті, культурі та ТБ: що означає ухвалений Радою законопроект про мову

"Питання честі": Парубій розповів, коли Рада візьметься за закон про державну мову

Одному відмовили, 8-х відтермінували: Президенту внесли рекомендації про суддів у Верховний Суд

Чорно-біло і димно: відомий російськомовний гурт випустив новий кліп українською – відео