Правки до законопроекту про державну мову розглядають народні обранці. Натепер встигли опрацювати близько тисячі зауважень.
Законопроекту другому читанні парламентарії розглядають уже другий тиждень. Загалом до документа спрямували понад 2 тисячі правок. Нині фактично в усіх фракціях заявляють: до першого туру президентських виборів проголосувати документ уже точно не вдасться.
"Після президентських виборів це може стати менш актуально. Тому думаю час Х має наступити в той єдиний четвер, який у нас буде перед другим туром президентських виборів. Це якщо буде політична воля його ухвалювати. Все решта – можливість зірвати ухвалення закону", – переконана нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.
"Ми йдемо по правках, так як це має бути по регламенту і нічого з цим зробити не можемо. Хочу нагадати, що це вже не вперше. Коли приймали судову реформу, були подані тисячі правок з боку опозиції. Ну що ж, всі пройшли, всіх прослухали. Ми маємо зробити це й тут", – прокоментував заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.
"Я бачу ознаки політичної змови "Блоку Петра Порошенка", який затягує очевидно цей закон, з "Опозиційним блоком". Могли б рухатися швидше, виділити блоками ті поправки, по яких є дискусія, проголосувати і рухатися далі", – наголосила парламентарка від "Самопомочі" Тетяна Острікова.
Згідно з документом, українська набуває статусу єдиної державної мови і має бути обов'язковою до використання в органах державної влади. Для отримання громадянства слід буде скласти іспит на знання мови.
Також запроваджується нова інституція – національна комісія зі стандартів державної мови та посада відповідного уповноваженого з питань української. Так званих мовних інспекторів в законі не передбачено.