В анексованому Російською Федерацією Криму не залишилося жодної школи з українською мовою навчання. Про таке повідомляє Кримська правозахисна група за результатами проведеного на півострові моніторингу.
Експерти відзначають, що реальна ситуація з навчанням рідною мовою в Криму значно гірша від заявленої окупантами та підконтрольним Росії "міністерством освіти Республіки Крим".
Так, окупаційний уряд офіційно каже, що у 2018-2019 роках у Криму навчання українською мовою проводяться для 249 дітей (0,2% від загальної кількості школярів на півострові), на кримськотатарській – 6,1 тис. дітей (3,1% відповідно). Натомість моніторинг кримських правозахисників не підтверджує навіть цих мізерних цифр.
Зокрема, у всіх трьох школах, де, за словами окупантів, навчання проводиться кримськотатарською мовою, насправді дітей навчають частково кримськотатарською і частково – російською. Йдеться про школу №3 в Судаку, Зуйську середню школу №2 та школу №42 ім. Ешрефа Шем'ї-заде в Сімферополі.
Крім того, у школі №20 (Феодосія), яку заявили як школу з українською мовою навчання, за інформацією батьків, навчання з усіх предметів ведеться російською. Українська мова лишилася тільки як окремий предмет у деяких класах.
"Згідно з результатами моніторингу, в Криму не залишилося жодної школи, в якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою. Класів з українською мовою навчання також значно менше, ніж заявлено окупаційною владою. Школи, які офіційно заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання, фактично такими не є, а навчання в них ведеться як кримськотатарською, так і російською мовами", – констатують експерти.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Розкіш" по-окупантськи: моторошні кадри з середмістя окупованого Сімферополя – ФОТО































