Хліб
Хліб відкриті джерела

Супрун пояснила, чи шкідливий дріжджовий хліб

  Читайте російською
  Супрун радить обирати цільнозерновий хліб, він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини

  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, як впливає на організм вживання хліба на дріжджах.

  "Коли ми говоримо про дріжджі, які є в складі харчових продуктів, то найчастіше маємо на увазі різні штами мікроорганізмів. Які саме – залежить від продукту. До прикладу, ті, що є в хлібі, вині, домашньому сирі, квасі, кефірі, відрізняються від дріжджів, що містяться в пиві", – пише Уляна Супрун.

  Вона стверджує, що крім пухкості дріжджі роблять хліб кориснішим – збагачують його вітамінами та амінокислотами. Зокрема в такому хлібі більше заліза. Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза.

  За її словами, дріжджі не виживають у вже спеченому хлібі. За високих температур і вони, і їхні спори гинуть. Це відбувається навіть при незначному нагріванні.

  "Але чому тоді після хліба можуть виникати біль в животі та здуття? Бо в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Від такої їжі, особливо якщо її їсти багато і швидко, виникає біль і здуття", – наголосила медик.

  Якщо лякають дріжджі, Супрун радить обирати цільнозерновий хліб. Він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини.

  "Головне – добре його пережовуйте та запивайте. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам", – повідомляє Супрун.

  Попередній матеріал
  У МОЗ назвали топ-5 міфів про вакцинацію та розвінчали їх
  Наступний матеріал
  Рік і місяць: Кличко назвав дату відкриття станцій метро на Виноградарі

  Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта

  Як запобігти деменції – поради від Супрун

  Як правильно схуднути до літа: Супрун пояснила, чим небезпечні швидкі дієти

  Суглоби не зітруться: Супрун пояснила, як біг впливає на організм

  Головна причина смертності у світі: Супрун дала поради, як уберегтися

  "Лимон – не панацея": Супрун зруйнувала найпопулярніший народний міф про вітамін С