Хліб
Хліб відкриті джерела

Супрун пояснила, чи шкідливий дріжджовий хліб

  Читайте по-русски
  Супрун радить обирати цільнозерновий хліб, він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини

  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, як впливає на організм вживання хліба на дріжджах.

  "Коли ми говоримо про дріжджі, які є в складі харчових продуктів, то найчастіше маємо на увазі різні штами мікроорганізмів. Які саме – залежить від продукту. До прикладу, ті, що є в хлібі, вині, домашньому сирі, квасі, кефірі, відрізняються від дріжджів, що містяться в пиві", – пише Уляна Супрун.

  Вона стверджує, що крім пухкості дріжджі роблять хліб кориснішим – збагачують його вітамінами та амінокислотами. Зокрема в такому хлібі більше заліза. Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза.

  За її словами, дріжджі не виживають у вже спеченому хлібі. За високих температур і вони, і їхні спори гинуть. Це відбувається навіть при незначному нагріванні.

  "Але чому тоді після хліба можуть виникати біль в животі та здуття? Бо в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Від такої їжі, особливо якщо її їсти багато і швидко, виникає біль і здуття", – наголосила медик.

  Якщо лякають дріжджі, Супрун радить обирати цільнозерновий хліб. Він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини.

  "Головне – добре його пережовуйте та запивайте. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам", – повідомляє Супрун.

  Попередній матеріал
  У МОЗ назвали топ-5 міфів про вакцинацію та розвінчали їх
  Наступний матеріал
  Єлісєєв: Наші партнери розуміють, що відпрацьовані в Україні методи втручання у вибори РФ застосує і на них
  Loading...

  Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта

  Як запобігти деменції – поради від Супрун

  Як правильно схуднути до літа: Супрун пояснила, чим небезпечні швидкі дієти

  Суглоби не зітруться: Супрун пояснила, як біг впливає на організм

  Головна причина смертності у світі: Супрун дала поради, як уберегтися

  "Лимон – не панацея": Супрун зруйнувала найпопулярніший народний міф про вітамін С