Facebook

Супрун пояснила, як правильно готувати їжу в мікрохвильовці

  Під час варіння необхідні вітаміни виварюються у воду, а при готуванні в мікрохвильовій печі – ні

  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook, що попри всі переваги, які надає людині мікрохвильова піч, нею треба користуватися з розумом.

  За її словами, розповіді про розвиток онкологічних захворювань, які викликає мікрохвильова піч, є міфом. Очільниця МОЗ стверджує, що найкращим методом приготування їжі є пароваріння, бо в такий спосіб руйнується лише десята частина вітаміну С. При цьому приготовлена в мікрохвильовці їжа корисніша, ніж після звичайного варіння, бо готування в мікрохвильовці краще зберігає водорозчинні вітаміни.

  Крім того, під час варіння необхідні вітаміни виварюються у воду, а при готуванні в мікрохвильовій печі – ні. До того ж приготування займає менше часу і зберігає необхідні речовини.

  При цьому, стверджує Супрун, небажано використовувати пластиковий посуд, бо деякі хімічні речовини, що є в його складі, можуть потрапити в їжу під час нагрівання. Часто пластик виготовляють із флататів (для отримання прозорого та твердого пластику) і бісфенолу-А (для отримання м'якого та гнучкого пластику).

  "Ці речовини можуть порушити роботу ендокринної системи, бо здатні впливати на рівень гормонів естрогену та тестостерону. А також можуть призвести до безпліддя, ожиріння, діабету та репродуктивних проблем, збільшити ризики передчасних пологів. Тому у 2012 році заборонили використання цих компонентів при виготовленні дитячих пляшечок та чашок", – попереджає посадовець.

  Медик радить взяти до уваги, під час готування чи розігрівання їжі в мікрохвильовій печі, такі правила:

  • Краще використовуйте скляний чи керамічний посуд.
  • Якщо користуєтесь пластиком для розігрівання їжі – використовуйте лише призначений для цього пластмасовий посуд. Зазвичай на ньому є відповідне маркування.
  • Якщо такий посуд має пошкодження – не варто його використовувати. Це стосується старих, подряпаних чи тріснутих контейнерів. 
  • Ніколи не нагрівайте та не зберігайте продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчових продуктів.

  Як повідомляв 5.UA, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зруйнувала популярний міф про те, що вітамін С здатен вилікувати застуду. 

  Попередній матеріал
  Стаття була "мертва": Луценко прокоментував рішення Конституційного Суду
  Наступний матеріал
  Неймовірна перемога: українські паралімпійці здобули перше місце на Чемпіонаті світу-2019

  Головна причина смертності у світі: Супрун дала поради, як уберегтися

  Супрун назвала 13 важливих наслідків для українців від блокування роботи МОЗ

  Супрун дала поради, як знизити рівень холестерину в організмі

  Супрун пояснила, як людині загрожують бутерброди

  "Дзвін тривоги": антибіотики втрачають ефективність

  "Лимон – не панацея": Супрун зруйнувала найпопулярніший народний міф про вітамін С