Окружний адміністративний суд
Окружний адміністративний суд Фото УНН

Справи Насірова, Амосової, а тепер і Супрун: Окружний адмінсуд знову в центрі скандалу

Попри численні журналістські розслідування, порушені кримінальні провадження та оголошену владою реформу, судді й надалі залишаються на своїх посадах

Що це було? Спершу Окружний адмінсуд Києва блокує роботу Міністерства охорони здоров'я. Потім цей самий суддя скасовує свої рішення, тому що... МОЗ і уряд знайшли, як це рішення обійти. Це логіка "ой? не спрацювало? ну ок, тоді нічого не було?". Чи за тиждень змінилося обгрунтування для першого рішення судді Каракашьяна? Та ні... Тоді чому? Чому суддя, не розгледівши справу по суті, робить висновки, які блокують роботу держустанов?

Усі пазли складаються, якщо пригадати, хто атакує Супрун. Радикали Ляшка, вони – факт зафіксований на відео – намагалися дати Супрун хабара квартирою, але отримали відкоша. Папери, які подавав радикал Мосейчук, писали на комп'ютері депутата від групи Ахметова. Значить колишні регіонали, все це товариство Бахтєєвої-Богомолець – усі ті, хто є частиною старої медичної реальності, затято воюють із зародками медичної реформи... а роялем у кущах виступає суд, який відновлював на посаді Амосову, Насірова? Суд, який давно не витримує критики і взагалі мав померти, але вижив...

От тут картинка і складається – навіщо вижив? Щоб рятувати своїх і топити тих, хто є загрозою системі?

По один бік – прихильники Уляни Супрун. По інший – ті, хто проти неї.

Окружний адміністративний суд Києва вирішує долю Міністерства охорони здоров'я – чи може Уляна Супрун керувати цим відомством.

Суддя йде до нарадчої кімнати. Не виходить з неї дві доби.

Через рішення Окружного суду – проміжне в цій справі, робота Міністерства охорони здоров'я була заблокована близько тижня. Уляна Супрун не могла ставити свій підпис під документами. У середу в ситуацію втрутився Кабінет Міністрів. Він проігнорував судову ухвалу і повернув Супрун частину повноважень. Паралельно уряд оскаржив рішення суду.

Зрештою суддя Каракашьян з нарадчої кімнати таки вийшов. І скасував своє ж попереднє рішення.

УЛЯНА СУПРУН, В.О. МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я:

"Нарешті суддя наважився після двох діб вийти з нарадчої кімнати. Я відмовив вашим аргументам, але я скасую і своє рішення. От маємо наше правосуддя таким, яким воно є"

Наприкінці тижня Окружний суд взявся до розгляду по суті позову народного депутат Ігоря Мосійчука проти Уляни Супрун. Однак суддя дав задній хід і взяв самовідвід. Мовляв – на нього тиснуть. Усе через скаргу уряду до Вищої ради правосуддя. До розгляду з новим головуючим повернуться з понеділка.

Суддя Окружного суду Каракашьян
Суддя Окружного суду Каракашьян5 канал / Час. Підсумки тижня

Відсторонення Уляни Супрун від посади – далеко не єдине рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке мало таки широкий резонанс. Останні кілька років роботу суду супроводжують скандали. Здебільшого із поновленням на посадах чиновників, які є фігурантами кримінальних проваджень. Та й самі судді полюбляють жити на широку ногу.

Розгляд позовів громадян проти державних органів, які розташовані в Києві – саме це юрисдикція Окружного адміністративного суду. Своїми ухвалами він, наприклад, може заблокувати рішення міністерств чи поновити на посаді відсторонених чиновників.

Так було у справі Романа Насірова. Саме Окружний адмінсуд Києва повернув його у крісло голови Державної фіскальної служби. НАБУ підозрює Насірова у завданні збитків державі на 2 мільярди гривень.

ЮРИСТ ОЛЕНА ЩЕРБАН, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ЦЕНТРУ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ:

"Сумнівність цього рішення полягає в тому, що суд вказав, що офіційний лист британського посольства про те, що Насіров має громадянство Британії, не підтверджує факту наявності громадянства. Тобто український суд вказує Британії, що ви нам не так вказали"

У грудні 2018 року цей суд відновив на посаді ректора Медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Перед тим її кілька разів звільняло Міністерство охорони здоров'я. Більше того – суддя своїм рішенням заборонив обіймати посаду ректора будь-кому іншому, окрім Амосової.

Амосова
Амосова5 канал / Час. Підсумки тижня

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк визнає: на посадах поновлюють більшість чиновників і силовиків. Але й сам Вовк є фігурантом кримінальної справи про незаконне збагачення.

"У категорії справ "звільнений з публічної служби" такий показник становить 62%. Коли говорять про недовіру до суду, то винятково з метою створення штучного ажіотажу, а не відображення реальної ситуації, адже 60% людей виходять з суду задоволені його рішенням. Наприклад, реформа поліції і масове звільнення після переатестації старих міліцейських кадрів. Так ось, вони пішли в суд, і 90% з них були відновлені на своїх посадах", – заявив голова Окружного адміністративного суду Павло Вовк.

Є ще й інша категорія справ, де суд переймає не властиві для себе функції, наголошують у Громадській раді доброчесності.

"У справі Розенблата, ось ті відео, які всі бачили, то начебто детективи порушили правила і, відповідно, ці записи здобуті незаконно. Я погоджуюся, що дії можна аналізувати, але в рамках кримінального провадження, це не повноваження Окружного адміністративного суду", – наголосив член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Розенблат_прихована камера
Розенблат_прихована камера5 канал / Час. Підсумки тижня

Попри численні журналістські розслідування, порушені кримінальні провадження та оголошену владою реформу, судді й надалі залишаються на своїх посадах.

РОМАН МАСЕЛКО ЧЛЕН ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ДОБРОЧЕСНОСТІ:

"Саме суддя Окружного адміністративного суду Богдан Санін у часи Революції Гідності заборонив Майдан. Зробив усіх учасників правопорушниками. Розв'язав руки "Беркуту". Інший суддя Аблов фактично зобов'язав "Беркут" розігнати Майдан. І ось ця перша спроба розгону в ніч з 10 на 11 грудня – це було фактично виконання його зобов'язання"

"Журналісти підрахували, що судді перебували на відпочинку за кордоном понад 60 разів. У цей же час у реєстрі судових рішень були оприлюднені рішення, що вони перебували на Мальдівах чи Еміратах, їх нібито приймали. З цього приводу було порушене кримінальне провадження, але воно нічим не закінчилося", – заявила юрист, член Правління центру протидії корупції Олена Щербан.

Як нічим не закінчилося і реформування цього суду. Його мали об’єднати з Окружним адміністративним судом Київської області. По суті – це означало ліквідацію.

БОГДАН САНІН СУДДЯ-РЕЧНИК ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ КИЄВА:

- Це питання потрібно ставити безпосередньо до того, хто ініціював реформування. І безпосередньо приймав рішення. Окружний адміністративний суд Києва такого рішення не приймав!
- Це до кого?
- До уповноважених! До Вищої Ради правосуддя, до Адміністрації Президента.

Тож не відбулося ані переатестації суддів, ані виборів нового голови.

Сергій Барбу, Анна Несевра, Віктор Прокопенко, "Час:Підсумки Тижня".

Попередній матеріал
Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео
Наступний матеріал
"Небесна Сотня – ангели, які тримають українське небо": пам'ять загиблих на Майдані вшанували акцією
Loading...

Супрун пояснила, чи можуть діти відвідувати дитсадки та школи після перенесеної хвороби

Забезпечення правопорядку під час виборчого процесу: нарада керівників правоохоронних органів – відео

У центрі Вашингтона відбулися поминальні заходи в пам'ять про Небесну Сотню

"У свої 33 потроху пересувається квартирою": Вікторія потребує коштів на нейростимулятор мозку

Новий тиждень в Україні розпочнеться з похолодання – синоптики

Автоматична індексація пенсій торкнеться всіх без винятку – Рева пояснив механізм