Потребують допомоги
Потребують допомоги 5 канал

"У свої 33 потроху пересувається квартирою": Вікторія потребує коштів на нейростимулятор мозку

Півмільйона гривень на нейростимулятор мозку. 33-річна Вікторія Терещенко з діагнозом ДЦП самостійно збирає кошти на імплантат, який дозволить їй контролювати рухи

За чотири роки жінка не назбирала і половину від необхідної суми. Історія Вікторії – у розповіді кореспондентки "5 каналу" Евеліни Михайленко.

Вікторії Терещенко зараз тридцять три роки. Внаслідок пологової травми їй діагностували у шестимісячному віці дитячий церебральний параліч, спастичний тетрапарез – скутість м'язів, як верхніх, так і нижніх кінцівок. Тоді лікарі не гарантували, що дівчинка взагалі буде ходити, але в шість років Вікторія почала робити перші кроки.

"У шість років їй робили операцію, підрізали сухожилля, розтягували ноги на шпагат і вона півроку лежала по груди в гіпсі. Потім ручку підрізали, була в кулачку зігнута", – пригадує мама Вікторії.

Потребують допомоги
Потребують допомоги5 канал

Нині дівчина потроху пересувається квартирою та може робити елементарні побутові речі.

"Бачите, яка бідна дитина. А буде стимулятор – у неї хоч життя покращиться", – переконана мати Раїса Терещенко.

Потребують допомоги
Потребують допомоги5 канал

Ситуація ускладнилася два роки тому, коли мама Вікторії занедужала. Після інсульту жінка також почала погано пересуватися.

"Раніше, ще до маминого інсульту, ми їздили по всіляких екскурсіях. Не так, щоб постійно. Назбираємо кошти на якусь екскурсію – поїдемо. Зараз я тільки в хаті сиджу: комп'ютер, кімната, кухня, ванна і все", – зазначає Вікторія.

Потребують допомоги
Потребують допомоги5 канал

Вийти з квартири та полегшити життя Вікторії може дороговартісний нейростимулятор мозку. Він коштує понад 500 тисяч гривень.

"При вторинній стимуляції, при ДЦП, ця методика використовується у світі. Результати не такі позитивні, як при стандартних видах патологій, де ця методика використовується, але враховуючи той факт, що іншого варіанту лікувального запропонувати в даному випадку таким пацієнтам не можна, ця методика має право на пропозицію. Вона зможе контролювати свої рухи і корегувати цілеспрямовані рухи. Це важливо. За рахунок цього захворювання тонус м’язів посилений, і вона обмежена в руховій активності", – пояснює завідувач відділення Інституту нейрохірургії ім. академіка Ромоданова НАМН України Віктор Костюк.

Потребують допомоги
Потребують допомоги5 канал

Та через брак коштів операція відтермінувалася на роки. За чотири роки Вікторія не зібрала і половини від необхідної суми.

"У мене дві тисячі пенсії і у неї як в інваліда першої групи – категорія В. 2200 гривень пенсія. Віці потрібен невеликий поштовх, вона ж у мене розумна і гарна дівчинка", – каже мама Вікторії.

Потребують допомоги
Потребують допомоги5 канал

Саме тому родина змушена вкотре звернутися до небайдужих.

"Ніхто не каже бігати або ще щось, але самостійно буду ходити. Мені набагато легше, моєму тілу буде набагато легше буде", – переконана дівчина.

Вікторія активна в соціальних мережах. Пише про себе і благає небайдужих про допомогу. Від операції її віддаляє понад 300 тисяч гривень...

Якщо ви можете допомогти Вікторії Терещенко, реквізити банківського рахунку наводимо нижче. Вдячні за поширення в соцмережах.

       Переказ з картки будь-якого банку

       Картка "Приватбанку": 5168 7573 1938 4196

       Терещенко Вікторія Миколаївна, тел: +38 067 864 42 38

Евеліна Михайленко, Сергій Новіков, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"Сильні духом": у Запоріжжі люди з інвалідністю взяли участь у незвичній фотосесії
Наступний матеріал
Пожежа на Чернігівщині: загинуло троє малолітніх дітей
Loading...