Андрій Рева
Андрій Рева Урядовий портал

Автоматична індексація пенсій торкнеться всіх без винятку – Рева пояснив механізм

Кожний пенсіонер відчує на собі підвищення пенсійних виплат, запевняють урядовці

Автоматична індексація пенсій в Україні торкнеться всіх – без винятку. Рівень виплат зросте для кожного пенсіонера. На цьому наголосив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає видання "Обозреватель".

При цьому, каже Рева, індексацію проводитимуть відповідно до закону про пенсійну реформу, ухваленого у жовтні 2017 року.

"У 2019-2020 роках будуть враховуватися показники інфляції в розмірі 50% річної інфляції. І показник зростання середньої зарплати за попередній рік – теж в розмірі 50%. Умовно кажучи, якщо інфляція була 9,8% за минулий рік, значить 4,9%. Якщо 25% було зростання середньої зарплати, половина – це 12,5%, тобто 17,4% зростання", – поточнив міністр соціальної політики.

За словами Реви, відповідно, базовий розрахунок пенсій при перерахунку за 2014-2016 рік становив 3764 грн. Потім сума множилася на коефіцієнт трудового стажу і коефіцієнт заробітку. 

Натомість тепер базовий показник у 3764 грн. буде помножено на 1,174.

"І у нас є категорія громадян, в яких великий стаж, але був маленький заробіток в СРСР через те, що була така соціальна політика. Ось для цих громадян ми розробляємо механізм індексації, який дозволить їм мати більшу пенсію", – повідомив очільник Мінсоцполітики. 

Дивіться також фотогалерею: 

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ГПУ викликала на допит Курченка – збитки у справі сягають $14 млрд
Наступний матеріал
Новий тиждень в Україні розпочнеться з похолодання – синоптики
Loading...