пенсійне посвідчення
пенсійне посвідчення Слово і Діло

Коли в Україні запрацює накопичувальна система пенсій і від кого це залежить – Розенко

У цілому пенсійна система України готова до запровадження другого рівні, переконаний віце-прем'єр

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр Павло Розенко розповів, коли в Україні може запрацювати другий рівень пенсійної реформи – накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. 

"Другий рівень – це наступний етап пенсійної реформи. Зараз розглядається декілька моделей впровадження другого рівня. Безумовно, я є прихильником того, що українці будуть мати достойно зарплати та достойні пенсії тільки тоді, коли в Україні запрацює трьохрівнева пенсійна система, коли українці будуть мати можливість отримувати пенсію не з одного джерела, як зараз із солідарної системи, а з трьох джерел – солідарна, накопичувальна і недержавне пенсійне страхування", – сказав Розенко.

На запитання ведучого, чи введуть другий рівень пенсійної реформи наступного року, політик сказав: "Я би вже ризикнув запровадити другий рівень пенсійної реформи ще два роки тому, коли я ще був міністром соціальної політики. Наше міністерство розробило відповідний законопроект внесли до ВР. Але відкладали, відкладали. Безумовно, питання запровадження другого рівня – це винятково питання політичної волі. Всі умови для запровадження другого рівня в Україні, я переконаний, створені. Так, там треба внести точкові зміни щодо захисту насамперед накопичувань громадян у державних Пенсійних фондах в другому рівні страхування, але в цілому, пенсійна система готова до запровадження другого рівня. І найголовніше – що другий рівень дає кошти, які будуть інвестуватися в економіку України. Тому, на жаль чи на щастя, рішення перебуває в руках Верховної Ради. Сьогодні там є ціла низка проектів щодо запровадження другого рівня".

Розенко також сказав, що Україна на 10 років запізнилася із запровадженням другого рівня пенсійної реформи. Але ця реформа спрацювала у Польщі і сьогодні рівень забезпеченості поляків щонайменше в три-чотири рази кращий, ніж в українців: "І ці воплі, які деякі наші популісти розповідають, що там накопичувальна система не спрацює, не запрацює, в нас немає фондового ринку – якраз приклад Польщі показав, що другий рівень там працює прекрасно, крім того, наші компанії, крупні виробники, сьогодні торгують своїми акціями і польські пенсійні фонди мають акції на наших підприємствах. Тобто наш бізнес уже готовий, щоб запрацював другий рівень". 

Нагадаємо, на початку цього року повідомлялося, що другий рівень пенсійної системи може запрацювати з 2019 року. Сьогодні натомість з'явилася інформація, що запровадження накопичувальної пенсійної системи перенесли на рік. Міністерство соціальної політики запропонувало відстрочити запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на 1 рік – до 1 січня 2020 року. Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який є в розпорядженні "Економічної правди". Розенко цю інформацію в ефірі "5 каналу" не спростував і не підтвердив, сказавши, нагадаємо, що впровадження другого рівня пенсійної реформи залежить від Верховної Ради. 

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу 3 жовтня 2017 року. Набув чинності закон про пенсійну реформу 11 жовтня.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

Попередній матеріал
Готові до великого обміну: на Михайлівській влаштували акцію на підтримку політв'язнів
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": фронтмен етно-рок гурту Motanka Віктор Верба (Жалнін) в ефірі "5 каналу"

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Павлом Розенком на "5 каналі" – відео

Кабмін доручив перевірити вартість доставки пенсій

Гройсман різко відреагував на наміри "Укрпошти" припинити доставку пенсій

"Укрпошта" припиняє доставку пенсій – подробиці

Профспілчани пікетують Кабмін з низкою вимог по зарплаті: реакція голови Уряду

Ідею штрафувати за літню гуму не за сезоном підтримують в МВС: що треба для запровадження