zib.com.ua

Козаченко розповіла пікантний факт про суддю-спікера Окружного адмінсуду, де нині розглядають справу Супрун

Експерт також заявила: як правник, не вірить, що ухвала про відсторонення Супрун була неупередженою

Про таке завила адвокат, директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України (2014–2016) Тетяна Козаченко.

"Будемо чесними. Незважаючи ні на що, ані прокуратура, ані суди, ані поліція, тоді міліція, належним чином не оновилися. Ті ж самі особи часто займають ті самі посади або інтегровані на високі посади. І вони не зацікавлені вести розслідування щодо себе. Це проблема, з якою стикаємося весь час. Не було проведено нормальних конкурсів. Наприклад, на сьогодні спікером Окружного адміністративного суду (який нині розгладяє справу Супрун – ред.) є суддя Богдан Санін. Але це той самий суддя, який виносив першу ухвалу під час Майдану. І саме у справі Супрун, коли суддя Каракаш'ян виніс рішення про заборону Супрун виконувати обов'язки міністра, правомірність цього рішення відстоював той самий суддя Санін, який у 2013 році вночі, коли суд не працює, виніс ухвалу, що забороняла необмеженій кількості людей два місяці з'являтися на центральних вулицях Києва, тобто на всі новорічні свята. І той самий суддя зараз є спікером цього суду. Тобто один суддя скасував дію Конституції на два місяці в центрі столиці. Приблизно так", – розповіла адвокат. 

Вона також заявила: "Я знаю, як працюють судді, і я не вірю, як правник і адвокат, що ця ухвала є неупередженою, самостійно винесеною суддею без лобіювання ззовні. Я в це не вірю…

Козаченко також прокоментувала той момент, що суддя Сергій Каракаш'ян у справі Супрун пішов до нарадчої кімнати і не виходив з неї дві доби: "Чи можливо би було, щоб той самий суддя (Сергій – ред.) Каракаш'ян, який виніс їй ухвалу про заборону вчиняти дії виконувача обов’язків міністра, що він сам свою ж ухвалу і скасував? Значить, він її виніс фактично під тиском і зніс під тиском, бо бачив, наскільки це має негативний вплив, що суспільство повстало, багато політиків означили свою підтримку. І фактично відступили назад".

Як повідомляв 5.UA, на початку лютого Окружний адміністративний суд м. Києва частково задовольнив заяву народного депутата Мосійчука та заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

14 лютого Окружний адмінсуд столиці скасував свою ж ухвалу, яка блокувала роботу МОЗ. 

Попередній матеріал
Акція "Вставай, Бандеро!": в центрі Києва вимагають реформування МВС – включення
Наступний матеріал
Зустріч Петра Порошенка та Президента Європейської ради Дональда Туска – відео
Loading...

Позов проти Супрун подав ще один нардеп-радикал – ЗМІ

Розблокування роботи МОЗ: суд ухвалив рішення у "справі Супрун"

Суддя оголошує рішення у "справі Супрун" – відео

Супрун назвала 13 важливих наслідків для українців від блокування роботи МОЗ

У суді заявили, що Супрун може виконувати всі функції керівника, окрім двох заборон

Супрун зустріли вигуками "Уляна", Мосійчука – "Ганьба": подробиці судового засідання у справі глави МОЗ