Роман Ілик
Роман Ілик 5 канал

МОЗ: "Справа Супрун" – це така собі увертюра до наступних атак

Ситуація з Уляною Супрун – суспільно небезпечний прецедент, коли людина, не маючи владних повноважень чи підстав, втручається в діяльність Кабміну чи міністерства і блокує його діяльність

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик пояснив, чому "справа Супрун" – це системна атака на системні зміни в Україні й стосується не лише Міністерства охорони здоров'я.  

"Те, що відбувалося до сьогодні, ми цю атаку розцінюємо як таку увертюру, вступ до того, що матиме стосунок до подальших атак. Безумовно, це атака не тільки на Міністерство охорони здоров'я. Це атака на рішення уряду, який ухвалював відповідні акти й розпорядження", – каже Ілик. 

Він додає: врегулювати ситуацію вдалося лише завдяки зусиллям уряду, а не судової ланки: 

"І тут – хочу акцентувати на цьому увагу – тільки завдяки зусиллям уряду, втручанню прем'єр-міністра України, міністра юстиції, який безпосередньо був присутній на судовому процесі, вдалося вчора рішенням уряду (не суду, а саме уряду) розблокувати роботу міністерства і дати нам змогу виконувати свої функції". 

Водночас, переконані у МОЗ, ця справа є "безумовно програшною і політично замовною, за нею стоїть режисура і ляльководи". Хтось намагається вчинити системну атаку на зміни, які відбуваються в Україні. Зокрема – на медичну реформу.

"Ці атаки – не що інше, як справжня загроза, тому що це суспільно небезпечний прецедент, коли людина, фізична особа, не маючи для цього якихось владних повноважень чи підстав, втручається в діяльність Кабінету Міністрів чи міністерства (центрального органу влади) і блокує його діяльність. Це, безумовно, небезпечна річ. Такі рішення мають бути тривожним дзвіночком для того, аби в майбутньому дореформувати судову ланку", – наголошує Роман Ілик. 

За його словами, на "справі Супрун" ця атака не завершиться, адже вона розрахована на тривалий період.

Більше подробиць – далі у відео: 

Як повідомляв 5.UA, Окружний адміністративний суд м. Києва частково задовольнив заяву народного депутата Мосійчука та заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

14 лютого Окружний адмінсуд столиці скасував свою ж ухвалу, яка блокувала роботу МОЗ. 

Попередній матеріал
Кораблі НАТО увійдуть до Чорного моря найближчими днями – Столтенберг
Наступний матеріал
"Ми вже звикли": як на Бахмутській трасі, попри потужні вибухи, армійці побут облаштовують
Loading...