Уляна Супрун
Уляна Супрун 5 канал

Супрун зустріли вигуками "Уляна", Мосійчука – "Ганьба": подробиці судового засідання у справі глави МОЗ

Сама ж Уляна Супрун слово взяла вже наприкінці засідання – вона попросила суд розблокувати роботу міністерства

Рішення щодо Уляни Супрун Окружний суд Києва ймовірно оголосить уже завтра. ЗА скасування заборони виконувати обов'язки міністра виступає Мінюст. Хочуть усунути Супрун від керівництва відомством депутати-радикали. Сьогодні, 11 лютого, під стінами суду забралася група підтримки керівника МОЗу, які пояснювали, чому не можна зупиняти медичну реформу. Була і певна кількість антагоністів Супрун. На самому засіданні були присутні всі сторони: і Уляна Супрун, і Павло Петренко, і сам Ігор Мосійчук, який, власне, подав позов проти Супрун. Він заходив до зали суду під вигуки "ГАНЬБА". Про деталі судового процесу – Евеліна Михайленко.

Близько сотні прихильників Уляни Супрун збираються під стінами окружного суду за годину до початку слухання.

Біля прихильників гуртуються і противники Супрун. У руках вони тримають плакати. А от з журналістами не багатослівні.

До суду приходять усі учасники процесу. Радикала Ігоря Мосійчука зустрічають вигуками "Ганьба".

На порядку денному Окружного суду два клопотання. Міністерство юстиції та представник Супрун просять скасувати ухвалу від 5-го лютого. Тоді суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Таким чином задовольнив позов народного депутата від радикальної партії Ігоря Мосійчука. Той, зокрема, поставив під сумнів компетентність міністерки. Крім того, закидав їй подвійне громадянство – українське і американське. Свої претензії висловив і сьогодні.

Міністр Юстиції Павло Петренко розцінює рішення Окружного суду від 5 лютого втручанням у роботу Уряду. А представник Уляни Супрун – Анатолій Гасюк – наголосив, що доказова база Мосійчука проти Супрун ґрунтується переважно на публікаціях у ЗМІ. І додав – чільниця МОЗу має всі підстави обіймати посаду: оскільки є громадянкою України та володіє українською мовою.

"З одного боку виноситься ухвала про заборону конкретній особі виконувати певні функції. З іншого боку – пані Уляна Супрун зобов’язана виконувати розпорядження Кабміну від 27 липня 2016 року щодо тимчасового виконання функцій міністра охорони здоров’я. Через дану ухвалу відбувається втручання в роботу вищого органу виконавчої влади. Тому що тільки уряд має право призначати чи звільняти міністра", – заявив голова Мін'юсту Павло Петренко.

Сама ж Уляна Супрун слово взяла вже наприкінці засідання. Вона попросила суд розблокувати роботу міністерства.

"Це ліки, для пацієнтів. Це лікування за кордоном. 44 особи. Як пояснили і в Кабміні, і в Мін'юсті, і мій адвокат – я не маю права через ваше рішення це підписувати. Давайте мені (повноваження – 5.UA), щоби я могла це підписати. А в п’ятницю будемо вирішувати всі ті речі, за які юристи будуть між собою сперечатися", – прокоментувала відсторонена чільниця МОЗу Уляна Супрун.

Свої аргументи сторони висловлювали протягом трьох годин. Після цього суддя Сергій Каракаш’ян видалився до нарадчої кімнати. Коли повернеться з рішенням – не уточнив.

Евеліна Михайленко, Сергій Клименко, Юрій Усик, "5 канал"

Попередній матеріал
Оголошений у розшук капітан "Норду" каже, що він у Криму: в ДПСУ прокоментували заяву
Наступний матеріал
Убивають навіть вагітних самиць: активісти занепокоєні збільшенням відстрілу лосів в Україні
Loading...

У Мін'юсті вимагають скасувати відсторонення Супрун і розблокувати роботу МОЗ

У суді пояснили, чому тимчасово заборонили Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я

Суд заборонив Супрун виконувати обов'язки міністра – як відреагували в МОЗ

Окружний адмінсуд Києва розглядає скасування заборони на діяльність Супрун – завершено

Супрун пояснила, чому проти неї та її команди постійно влаштовували атаки

Заступник Супрун про хід медреформи: "76% українців, які обрали сімейних лікарів, задоволені ними"