Facebook / ДСНС України

Убивають навіть вагітних самиць: активісти занепокоєні збільшенням відстрілу лосів в Україні

Мисливці ж наголошують: тварин убивають лише за спеціальним дозволами і просять не плутати їх із браконьєрами

Більше десятка убитих лосів виявили в кількох областях від початку року. Активісти та єгері занепокоєні – браконьєри відстрілюють навіть вагітних самиць. Восени Міністерство екології заборонило полювання на лося, бо тварину внесли до Червоної книги. А мисливці через суд домоглися скасування заборони. Урядовці подали апеляцію і наголошують – поки триває судова тяганина, полювати на лося закон забороняє. Тему продовжить Сергій Барбу.

Наказ Міністерства екології Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним. Таким чином служителі Феміди викреслили лосів із Червоної книги. З таким рішенням в уряді не погодилися.

"Це спричинило нову хвилю убивства лосів. Цей період найнебезпечніший – лютий-місяць. Самці скидають роги. Самиць плутають із ними. І вбивають вагітних, які можуть відновити популяцію у майбутньому", – пояснює співзасновник ГО "Єдина планета" Павло Вишебаба.

Міністерство екології подало апеляцію. Поки триває судова тяганина, полювати на лося заборонено, наголошують урядовці.

"Комісія, яка внесла лося до Червоної книги, врахувала офіційну статистику мисливців. Це шість з половиною тисяч. Цифри, які оприлюднюють громадські активісти, що їх там дві тисячі, вони звертають увагу на таке порушення, коли на одну відстрілочну картку вбивається не одна особина", – прокоментував заступник міністра екології Василь Полуйко.

На лосів можна полювати, бо їхня популяція достатньо численна, переконують мисливці. Наголошують: тварин убивають лише за спеціальним дозволами. І просять не плутати їх із браконьєрами.

"Для мисливців важливий сам трофей. Тобто той лось, який вже не може відтворювати потомство, але в нього найбільша корона рогів. Мінприроди могло б обмежити полювання тільки самцями. Вони могли б скоротити період полювання до листопада-місяця", – зазначає представник Асоціації користувачів мисливських і рибальських господарств Сергій Андросюк.

У сусідніх країнах лосів значно більше, аніж в Україні. У Білорусі нарахували 36 тисяч сохатих, у Латвії – 15 тисяч. По 12 тисяч у Литві та Естонії. У Польщі – близько 20-ти тисяч лосів, і там вони також під охороною держави.

"У Польщі не дуже хороші умови для лося. Але там самі мисливці звернулися в міністерство, щоб охороняти його. На той момент, коли відбувалася заборона, в Україні було 8 тисяч лосів, у Польщі близько 2 тис. Зараз там 20 тисяч, в нас – 6 тисяч. Ось вам результат заборони полювання на лося", – пояснив член комісії Червоної книги України Сергій Межерін.

За вбивство лося загрожує до трьох років в'язниці. Або ж штраф, його восени підвищили до 130-ти тисяч гривень.

Сергій Барбу, Руслан Альмухамедов, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Супрун зустріли вигуками "Уляна", Мосійчука – "Ганьба": подробиці судового засідання у справі глави МОЗ
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": професор, доктор філософії, есеїст і перекладач Вахтанґ Кебуладзе в ефірі "5 каналу"
Loading...

В ірландському зоопарку шимпанзе зробили "драбину" та втекли з вольєра – відео

Дивовижне створіння: у зоопарку Единбурга народився чепрачний тапір – ФОТО

У Сіднеї рідкісна суматранська тигриця Картіка народила трьох дитинчат – ФОТО

Бджоли вміють рахувати: вчені виявили в цих комах математичні здібності

"Заробляв на них гроші і морив голодом": фермера звинувачують у знущанні над конями

"Три дні собака жила із сильцем на шиї": звідки беруться пастки у лісосмугах Львова