5 канал

Справа про повернення лося до Червоної книги: сторони озвучили свої позиції

Відповідачі, серед яких і природоохоронні організації, запевняють: лось зникає і це вже доведено

Слухання справи щодо скасування наказу Мінекології про внесення лося до Червоної книги і заборони полювання на нього перенесли. У сторони позивачів – кількох організацій мисливців – з'явився новий представник.

Водночас під час сьогоднішнього засідання сторони озвучили клопотання про долучення до справи матеріалів. Зокрема, йдеться про наукові статті щодо популяції лосів в Україні.

Мисливці, які є позивачами у справі, – об'єднання "Метос" та "Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств" – наполягають, що затвердження цього наказу є протиправним. Адже наразі невідома точна популяція тварин в Україні.

"Треба спочатку провести дослідження, і якщо це буде доведено науково, тоді його потрібно заносити. Але ці дослідження ніхто не проводив і все це ґрунтується тільки на висновках одного з учених", – прокоментував представник "Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств" Сергій Андросюк.

Натомість відповідачі, серед яких і природоохоронні організації, запевняють: лось зникає і це вже доведено.

"Є наукові публікації і є окремі наукові думки про те, що чисельність лося скорочується. Плюс є інші підстави для занесення – наприклад, лось перебуває на межі ареалу. Це одна з підстав, яка передбачена Законом України "Про внесення в Червону книгу". Якщо в 1991-му році було більш як 14 тисяч голів, то в 2016 – трохи більше 6 тисяч голів", – пояснила представниця Київського еколого-культурного центру Галина Левіна.

Нагадаємо, раніше окружний адміністративний суд уже частково задовольнив аналогічний позов мисливців до Мінекології, а саме визнав наказ відомства щодо внесення лося до Червоної книги нечинним, а дії міністерства щодо заборони полювання на тварину протиправними. Причина – недостатність наукового обґрунтування. Це рішення у міністерстві нині оскаржили.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Науковці зняли на відео дитинча горбатого кита, віком 20 хвилин від народження

Якою буде весна: що навіщував головний народний синоптик України бабак Тимко

За злочинцем хоч у вогонь, хоч у погоню: чотирилапі спецпризначенці Харківщини показали свої службові навички

На Житомирщині врятували замордовану рись та доставили її в зоопарк

Зарано прокинувся – і втратив голки: у Великій Британії в лісі знайшли незвичайну лису тваринку

Як мавпочки, єнотики та леви влаштували "обіймашки" у столичному зоопарку – ФОТО

У столиці побудують цвинтар для тварин