5 канал

За злочинцем хоч у вогонь, хоч у погоню: чотирилапі спецпризначенці Харківщини показали свої службові навички

Із більш як 2 сотень собак, задіяних у пенітенціарних установах міжрегіонального управління, розшукових – 72

Вони здатні затримати злочинця в охопленій вогнем будівлі і втікачів на автівці – в Харкові свої вміння продемонстрували чотирилапі спецпризначенці. Службових собак тренують на базі Північно-східного управління з питань виконання кримінальних покарань. Тренують їх інструктори щодня, готують до стресових і незвичних ситуацій. На показових виступах були й журналісти "5 каналу".

Поза роботою – лагідний та привітний. На роботі – зібраний та стриманий. У кінологічній тюремній службі розшуковий собака Кіпер з трьох місяців. За чотири роки затримав чимало злочинців.

"Він загальний курс дресування добре знає. І зі спеціального курсу може обшук місцевості (проводити – 5.UA), знаходити предмети залишені", – пояснює старша інспекторка з кінології Темнівської виправної колонії №100 Світлана Матвєєва.

З більш як двох сотень собак, задіяних у пенітенціарних установах міжрегіонального управління, розшукових – 72. Частина з них – бельгійські вівчарки. В усьому світі ця порода визнана поліцейською. Вони найкраще сприймають інформацію та швидко вчаться. А ще легко можуть подужати значно більшого за себе злочинця. Кінологи зауважують – бельгійські вівчарки здатні витягнути людину вагою близько 90 кг.

5 канал

Тренують чотирилапих спецпризначенців щодня. Як у звичному робочому середовищі, так і в парках чи скверах. Вони мають чітко виконувати команди свого інструктора, не реагувати на провокації та працювати злагоджено з іншими собаками.

Собак, що працюють у пенітенціарній системі, за навички та вміння відзначають на місцевих та всеукраїнських змаганнях. А чотирилапий загін Харківщини має вже понад сотню нагород.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Юрієм Гримчаком – відео
Наступний матеріал
"Методам Люцифер позаздрить": скелети у шафі "РПЦ КГБ"

У справі Зайцевої помітили важливі деталі стосовно аналізів підсудної

Травмовану рись, яка розгулювала вулицями Житомира, доправили в зоопарк Рівного: як тварина нині почувається

На Житомирщині врятували замордовану рись та доставили її в зоопарк

Ефекти "тягнуть" на кіно: як у Харкові тренувалися протидіяти бунту в тюрмах

Зарано прокинувся – і втратив голки: у Великій Британії в лісі знайшли незвичайну лису тваринку

У Харківській області сталася сутичка між водіями – під час стрілянини постраждали пасажири автобуса