Людина для собаки – товариш та напарник: чому навчають у столичному гуртку "Юний кінолог" – сюжет

Гурток працює щосуботи і відкритий для всіх охочих

Зо два десятки службових собак, величезні вольєри і кілька інструкторів – у Святошинському районі запрацював кінологічний гурток, який діє у складі столичної поліції. У ньому задарма навчають майбутніх кінологів та собак. Розказують усім охочим як зрозуміти чотирилапого друга і навчити його вас захищати.

Десятирічна Маргарита прийшла до кінологічного центру, щоби на один крок наблизитися до втілення своєї мрії – у майбутньому стати кінологом. Дівчинка зізналася, що мама – кінолог і встигла багато чого її навчити. Та от впоратися з німецькою вівчаркою Ялтою поки що не вдається.

У кінологічному центрі вчаться і зовсім маленькі відвідувачі. 5-річний Михайлик тут із мамою. Сам ще дати раду службовим собакам не може – бракує сили та хоробрості.

У кінологічному центрі пояснюють, що головне – зрозуміти тварину і потоваришувати з нею. А потім збагнути принципи виховання і дотримуватися їх.

"Найосновніше – це вибрати правильний підхід. Ми це і допомагаємо дітям, щоб вони розуміли своїх собак, розуміли їхню поведінку і звідси йде розуміння тварини, тварина починає розуміти вас", – пояснив інструктор центру Володимир Поплавський.

Під час навчання собак потрібно бути суворим і чітко вимовляти вказівки. Інакше пес не слухатиметься. Більшість чотирилапих у кінологічному центрі вчать шукати вибухівку або захищати людину.

Команда, рух рукою, смаколик і собака виконує ваші накази. А після успішного виконання потрібно заохотити тварину, або ж погодувати її.

У центрі господарів немає. Кінологи кажуть, що людина для собаки – товариш та напарник. Пес повинен поступово звикнути до нового друга, а потім уже вчитися.

"Починаємо від простого і будемо йти до складного. Звикання собачки до дитини, загальний курс дресирування, а в подальшому буде вже і охоронна діяльність, захист свого кінолога собакою", – розповів начальник кінологічного центру Микола Коцюк.

Гурток "Юний кінолог" працює щосуботи і відкритий для всіх охочих. Тут розкажуть, як привчити свого песика до команд, а головне – як розуміти свого улюбленця.

Валерія Павленко, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також:

Першість Нацгвардії: як службові собаки профнавичками хизувались – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю з Іриною Луценко, Зоряном Шкіряком та Георгієм Тукою – трансляція
Наступний матеріал
Чергове перемир'я на Донбасі: коли настане та які вимоги висунула Україна

Зоотерапія від Нацгвардії: військові кінологи з чотирилапими завітали до діток з інвалідністю

Пропонував "винагороду": власник плантації коноплі намагався дати поліцейському хабар

Прямо з зали суду: на Полтавщині втік небезпечний злочинець – ФОТО

Кухар, бармен, мафіозі: як пес незадоволено виліз із ванни – і зробився мемом

Евакуація, рятувальники й кінологи: у Вищій раді правосуддя шукають вибухівку (оновлено)

Під Маріуполем собака врятував жінку від російського обстрілу