5 канал

Ефекти "тягнуть" на кіно: як у Харкові тренувалися протидіяти бунту в тюрмах

Відпрацювання дій за спецсигналом "Буря-1" – реконструкція події 10-річної давнини, коли збунтувалися ув'язнені і вимагали змінити керівництво закладу

Як реагувати на масові заворушення засуджених із захопленням заручників у виправній колонії – вчилися спецпризначенці на Харківщині. На тактико-спеціальних навчаннях побувала і кореспондентка Оксана Нечепоренко.

Умовний бунт у Темнівській виправній колонії на Харківщині виник через конфіскацію алкоголю, який незаконно пронесли на територію виробничих цехів. Перемови з заколотниками не дали жодних результатів. Дехто з ув'язнених забарикадувався в одному з приміщень. Щоб заспокоїти бунтарів, задіяли спецпризначенців і техніку.

Відпрацювання дій за спецсигналом "Буря-1" – реконструкція події 10-річної давнини, коли збунтувалися ув'язнені і вимагали змінити керівництво закладу. Порушники забарикадувалися в санпропускнику і домовитися з ними не вдалося.

"Нами прийнято було рішення провести операцію, яку ви бачили сьогодні. Ми її провели, без тілесних ушкоджень. Потім всі були медично обстежені і був висновок прокуратури, що ніяких порушень зі сторони законності нами не було зроблено", – пригадує начальник адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Олександр Крикушенко.

У тактико-спеціальних навчаннях взяли участь півсотні спецпризначенців воєнізованого формування МВС "Скорпіон" та зведеного загону груп швидкого реагування. Вони вчилися швидко реагувати на групову непокору та захоплення заручників.

Навички поводження в нестандартних ситуаціях спецпризначенці відпрацьовують у тренуваннях раз на тиждень. Використовують усі засоби захисту, окрім вогнепальної зброї.

"Засуджених до проведення тренувань ми не залучаємо, тому що основна функція зведених загонів і воєнізованих формувань – готовність діяти", – пояснив заступник начальника виконавчої служби Північно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції Євген Веретун.

Керівники пенітенціарної системи кажуть, останнім часом вгамовувати в'язнів доводиться не часто.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Львові почали демонтувати монумент радянським збройним силам: у чому складнощі
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": російська опозиційна журналістка Анна Домбровська в ефірі "5 каналу"

У Харківській області сталася сутичка між водіями – під час стрілянини постраждали пасажири автобуса

Як на полі бою, тільки у віртуальності: особливості роботи навчального центру ВМС України

У Харкові медики "швидкої" провели масштабну акцію на підтримку українських моряків

"Наркотичного сп'яніння ніхто не ідентифікував": лікар-нарколог у справі Зайцевої вперше з'явилася на допит у суді

У Харкові до Дня Соборності 500 кадетів провели флешмоб – фото

Десант, ударні вертольоти, "кікімори": на Приазов'ї пройшли навчання підрозділів ДШВ