Харків навчання
Харків навчання 5 канал

У Харкові вночі продемонстрували, як працюватиме метро у разі повітряної тривоги

Навчання відбувалися для співробітників однієї з центральних станцій метрополітену

У такий спосіб перевіряли злагодженість роботи працівників підземки та інших служб – поліції та рятувальників. Захід проводили вночі, щоб не лякати містян, передає кореспондент "5 каналу".

На особливий режим одна зі станцій харківського метро переходить після повідомлення про загрозу бомбардування з повітря. Щоб люди швидше могли потрапити всередину  блокують вхідні двері, відкривають турнікети. Усі чотири ескалатори спускають людей на платформу.

Потім подають електропоїзд. У вагонах умощуються майбутні рятувальники. Вони за статистів, тож нині у цивільному. Кажуть: у таких навчаннях беруть участь уперше.

"За сценарієм, ми тренуємося ховатися від авіаудару в метро. Репетируємо, аби все відбувалося без паніки й травм",  розповідає учасник навчань Владислав Кірдивар.

Ще один учасник заходу Мілен Гончаров каже: усе сподобалося, довкола було багато поліції та супровід працівників підземки.

Медики розміщуються у спеціальному приміщенні. Навчання минають без умовних травмованих, однак лікарі готові діяти за протоколом.

"За умови тисняви, як правило, відбувається "затоптування". Це і пошкодження грудної клітини, і черепно-мозкові травми, тупі травми шлунку, можливі перелами кінцівок. У разі, якщо це відбувається, можливий масовий травматизм. Тоді потрібно буде розгорнути сортувальний майданчик, сформувати групи з потерпілих за ступенем тяжкості",  розповідає механізм дій лікар Роман Ходирєв.

Перевіряли злагодженість роботи працівників метро, поліції та рятувальників. Організатори впевнені: під час реальної загрози співробітники метро не розгубляться.

"Тренування приводить до того, що людина працює на автоматизмі. Якщо вона працює на автоматизмі, для неї якісь зовнішні фактори матимуть менше значення", – запевняє директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОДА Павло Пономаренко.

Скільки харків'ян може вмістити одна така станція у метрополітені  не кажуть. Інформація секретна. Утім, запевняють, що місця вистачить для укриття від небезпеки достатньої кількості людей.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Масштабні спільні навчання Нацгвардії, поліції, ДПСУ та рятувальників – епічна фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній провів перше богослужіння у Києві – відео
Наступний матеріал
Сказали "дякую" і відпустили: у Запоріжжі до військкоматів прийшло у 1,5 рази більше резервістів
Loading...