5 канал

Як на полі бою, тільки у віртуальності: особливості роботи навчального центру ВМС України

Усе – за стандартами НАТО

Справжні військові навчання на віртуальних тренажерах. У навчальному центрі військово-морських сил, який через окупацію переїхав із Криму до Миколаєва – продемонстрували новітнє обладнання, завдяки якому новобранці опановують військову справу. .

Курсанти навчального центру ВМС складають залік із загальновійськової підготовки. Усе за стандартами НАТО. Умови – максимально наближені до бойових. Хіба що замість вогнепальної зброї – пейнтбольне обладнання.

"Дуже ефективно, тому що цей комплекс, що ми зараз проводимо, показує – курсант засвоїв програму, чи не засвоїв. І в стресовій ситуації як він себе веде. Є такі, які починають плакати, є такі, які забиваються в куток і нічого не проводять", – пояснює начальник циклової комісії з загальновійськових дисциплін Микола Мартиненко.

Після загальновійськового вишколу курсанти вчаться бути членами екіпажу бойового корабля. І рятувати його в разі потреби.

На одному з тренажерів відпрацьовують навички боротьби з водою і з вогнем. Одне з двох навчальних місць імітує пробоїну в корпусі, інше – пожежу на борту.

"В такому складі в одному місці ще в жодному навчальному центрі таких немає. Вартість його 15 мільйонів гривень", – розповів заступник начальника навчального центру ВМС України Іван Сідашов.

Серце навчального центру – віртуальний капітанський місток бойового корабля. Вахта – як і в морі, триває чотири години.

"Це стандарти НАТО. Є в Туреччині. Є в Англії. Якщо раніше все це було на картах, малюнках, словах, то зараз ми можемо в реальному часі відпрацювати обстановку", – зазначає провідний інструктор відділу підготовки навчального центру Ігор Сорокін.

Віртуальний тренажер є і в морських зенітників. Єдиний в Україні – з динамічною платформою, яка імітує рух палуби судна.

"На сто відсотків можу запевнити, що тут військовослужбовці відпрацьовують всі моменти свої пуску ракети до автоматизму. Найкращий зенітник це той, який – одна ракета – одна ціль", – наголосив викладач центру ВМС Дмитро Гоман.

За п'ять років роботи у центрі пройшли навчання 12 тисяч курсантів.

Наталка Полтавець, "5 канал"

Попередній матеріал
У Володимирскому соборі проходить богослужіння з нагоди 90-річчя почесного патріарха ПЦУ Філарета – відео
Наступний матеріал
Зима лютує: тимчасово перекрито рух для великовагових автомобілів на декількох трасах
Loading...