Скріншот відео

Травмовану рись, яка розгулювала вулицями Житомира, доправили в зоопарк Рівного: як тварина нині почувається

Екологи наголошують: власнику, від якого втекла рись, загрожує кримінальна відповідальність

До Рівненського зоопарку привезли рись, яка ще кілька днів тому гуляла Житомиром. Ветеринари дійшли висновку, що звір жив у неволі, звідки, ймовірно, втік. Власників хижака так і не знайшли. До речі, за незаконне утримання червонокнижної тварини їм загрожує кримінальна відповідальність. У Рівному хижак уже майже освоївся. Його провідала знімальна група "5 каналу".

"Вона приїхала, то була під легкою седацією, майже вийшла з наркозу. Чудово зайшла до нас у клітку, обнюхала все, стресу тварина не мала, підійшла, попила води", – пригадує заступниця директора зоопарку Ірина Оліферук. 

У Рівненському зоопарку розповідають – це дорослий самець. Орієнтовно йому три роки. Фахівці діагностували в рисі перелом лапи. В Житомирі його назвали Борькою. Найвірогідніше, тварину утримували в неволі від народження. Тож через те, що вона мало рухалася, звикнути до життя у природних умовах вже не зможе.

"Тварина не з природи однозначно, бо не в стресі, їй комфортно у спілкуванні з людьми. Вона, мабуть, утримувалася на території приватного господарства. Контакт з нею легкий і простий", – пояснює директор зоопарку Олег Павлюк.

Екологи наголошують: власнику, від якого втекла рись, загрожує кримінальна відповідальність. Адже тварина занесена до Червоної книги. На території Полісся їх залишилося менше сотні. Утримання рисі в неволі карається законом – порушнику загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.

У Рівненському зоопарку тварина пробуде місяць, саме стільки триває карантинний період. Тут рисі зроблять всі необхідні щеплення, а потім вирішуватимуть, чи переселяти тварину до іншого зоопарку.

Наталка Полтавець, "5 канал"

Попередній матеріал
Євстратій Зоря розповів, як Москва намагалася підкупити митрополитів Грецької Церкви, аби зірвати надання автокефалії ПЦУ
Наступний матеріал
1,5 кг золота та 3 пістолети: в Харкові викрили групу розбійників з Азербайджану – відео штурму
Loading...

На Житомирщині врятували замордовану рись та доставили її в зоопарк

Як мавпочки, єнотики та леви влаштували "обіймашки" у столичному зоопарку – ФОТО

В Індії у зоопарку показали новонародженого бегемота Дімпі – фото

Астрологи розповіли, що віщує рік Земляної Свині та кому поталанить у 2019-му

Величезний басейн для білих животиків: пінгвіни в зоопарку Рима тішаться новому розкішному житлу – фото

В екопарку Харкова нові мешканці: чим особливі мініатюрні Оззі та Блюбель