фото religion.in.ua

Євстратій Зоря розповів, як Москва намагалася підкупити митрополитів Грецької Церкви, аби зірвати надання автокефалії ПЦУ

У Москві хочуть якщо не зупинити процес визнання ПЦУ Елладською Церквою, то хоча б відтермінувати, сказав архієпископ

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря пояснив, чому важливою частиною утворення ПЦУ є визнання іншими Православними Церквами, зокрема найперше від Елладської Церкви. 

"Почнемо з того, що проти Української Церкви, проти самої ідеї української автокефалії Московська Патріархія працювала 30 років. Особливо активно вона це робила протягом останнього року. Ми знаємо, що всі Церкви, які відвідувала делегація Вселенського Патріархату, там само була і делегація Московського Патріархату… Нагадаю, кілька місяців тому був великий скандал і була відповідна офіційна заява уряду Греції щодо спроби підкупу митрополитів Грецької Церкви з боку Імператорського православного палестинського товариства, були вислані дипломати, деякі недопущені. На чолі цієї структури, нібито навколорелігійної, стоїть професійний розвідник Степашин, його завдання і завдання цієї структури зрозуміле. І тому сам факт, що жодна помісна Церква досі не заявила у фарватері московської дипломатії, що вона категорично не сприймає української церковної автокефалії – це вже перемога", – сказав Євстратій Зоря.

На запитання ведучого, чому важливе це визнання саме від Грецької Церкви, Євстратій Зоря сказав: "Чому важлива Елладська Церква? Бо вона є із Церков поза Вселенським Патріархатом ключовою серед Церков грецької традиції. Тобто історично і морально Вселенський Патріархат – це є осердя Еллінського православ'я, але якщо брати поза цим, то за кількістю вірних, за своїм статусом Грецька Церква відіграє важливу роль, і на неї вже будуть орієнтуватися інші Церкви… Із Москви працюють, щоб якщо не зупинити весь цей процес, то хоча б відтермінувати, але я переконаний, що є всі підстави для того, щоб очікувати, що щонайменше Церкви грецької церковної традиції одними з перших визнають Українську Церкву як помісну автокефальну Церкву, для цього є всі підстави".

Дивіться також повне відео інтерв'ю з Євстратієм Зорею:

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
"Удавка на шиї ЄС": загрози "Північного потоку-2" обговорили на форумі "Україна-Європа" в Польщі
Наступний матеріал
Травмовану рись, яка розгулювала вулицями Житомира, доправили в зоопарк Рівного: як тварина нині почувається
Loading...

Томос і Києво-Печерська лавра: ведуча "5 каналу" пошматувала Twitter відповіддю російському каналу "Дождь"

Євстратій Зоря відповів на закиди "автокефалія не справжня"

"Удавка на шиї ЄС": загрози "Північного потоку-2" обговорили на форумі "Україна-Європа" в Польщі

У Росії під Красноярськом дев'ятикласник на очах у дільничого влаштував стрілянину у школі – подробиці

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Євстратієм Зорею та Тарасом Качкою – відео

Порошенко провів телефонну розмову з Патріархом Єрусалимським: які питання обговорили