Євстратій Зоря
Євстратій Зоря 5 канал

Євстратій Зоря відповів на закиди "автокефалія не справжня"

Томос набув чинності саме 6 січня. Сумнівів у цьому бути не має

Ставити під сумнів дійсність Томоса про автокефалію ПЦУ немає підстав. На цьому наголосив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) у себе на Facebook.

Так, Зоря прокоментував заяви деяких осіб про те, що дійсність документа нібито можна поставити під сумнів, адже підписів членів Синоду там немає, а є лише підпис Вселенського Патріарха Варфоломія.

"Технічно Томос – це є рішення Вселенського Патріарха та Святого і Священного Синоду про автокефалію, внесене у відповідний Кодекс. Грамота, передана у неділю, 6 січня, – публічна офіційна копія для України. Саме про це сказано в Томосі наприкінці: "Цей Патріарший і Синодальний Томос, написаний і підписаний в Кодексі нашої Великої Христової Константинопольської Церкви, вручений в ідентичній копії Блаженнійшому Предстоятелю Святійшої Церкви України кир Епіфанію і Його Високоповажності Президенту країни пану Петру Порошенку", – повідомив архієпископ ПЦУ. 

На публічній копії для України стоїть дата – 6 січня 2019 року. 

"Отже, ставити під сумнів дійсність Томосу на тій підставі, що там поки що немає підписів синодальних митрополитів – означає підозрювати Вселенського Патріарха у публічному неправдомовстві. Адже Його Всесвятість поставив підпис на грамоті, засвідчуючи, що в Кодексі Патріархату відповідне рішення вже написане і підписане", – пояснив Євстратій Зоря. 

Він додав: Томос набув чинності саме 6 січня. Це засвідчене не лише підписом Вселенського Патріарха Варфоломія (хоча сам по собі цей підпис вже робить грамоту-копію дійсною), але й літургійним співслужінням з Митрополитом Епіфанієм, як Предстоятелем Помісної Церкви, а не як з рядовим ієрархом.

"Тож не слід, як це зараз кинулися робити у російських засобах масової дезінформації, намагатися у технічній деталі знайти чергову зачіпку, щоби повторювати "це неправильні бджоли і вони дають неправильний мед". Бо російським ЗМІ брехати – як дихати. І після того, як 9 січня розпочнеться чергова сесія Синоду і його члени поставлять також підписи під грамотою, не буде нічого дивного, якщо вони придумають ще якусь брехню, щоби далі доводити, що "автокефалія не справжня", – резюмував архієпископ.

Як інформував 5.UA, 6 січня у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
Супрун пояснила, як подолати післясвяткову втому
Наступний матеріал
Протести на шахтах Донеччини: працівники вже тиждень голодують
Loading...