Якою буде весна: що навіщував головний народний синоптик України бабак Тимко

5 канал

Березень, за прогнозом звіра, буде примхливий

Ранню весну напророкував харківський бабак Тимко ІІІ. Гризун не побачив своєї тіні, бо цього дня не було сонця, тож припускають, що це ознака ранньої весни. Однак, доглядачі гризуна додали, що у березні все ж слід очікувати заморозків. А от тепло і сонячно буде вже у квітні. Тимко третій молодий метеоролог, тож може і схибити, пояснюють біологи його поведінку. Як бабак погоду прогнозував - бачила Оксана Нечепоренко.

Цьогорічне віщування погоди на весну – ювілейне. Коли настане у країні тепло на біостанції харківського вишу прогнозують вп'ятнадцяте. Другий рік поспіль це робить - Тимко третій.

Якщо день сонячний, бабак, виходячи з хатинки, бачить свою тінь, лякається і повертається всередину, це означає – буде пізня весна. Якщо ж день похмурий, як було цього разу, тіні немає і гризун не хоче повертатися всередину, буде рання весна."Прокидається він сам. Вони відчувають тепло перед заморозками, щоб прибрати зайву вологу. Тому ніхто, як дехто  думає, його не мучив ніхто його спеціально не будив. Це нормальне явище в природі, що звірі прокидаються самі", – говорить Надія Токарська, співробітниця Харківського національного університету ім. В. Каразіна.

Нині Тимкові два роки. Це вік для спаровування. Доглядачі ще раніше почали підбирати йому наречену. Адже в області катастрофічно зменшується популяція бабаків. З-поміж іншого – і через браконьєрський промисел. Самицю шукали у Полтавській, Луганській та Одеській областях. Врешті вирішили виставити анкету в Інтернеті – на сайті, завдяки якому відбувається обмін звірів між національними парками.

Окрім віщування погоди у бабака цього разу ще одне завдання. Спрогнозувати переможця заключного сезону відомого телесеріалу "Гра престолів".

"Можливо, він передбачив один із кінців, що відзнятий. А може, наші браві солдати, хранителі півночі, котрі були зі мною допоможуть відстояти і переможе добро. Переможе Джон Сноу", – каже студентка Біологічного факультету Харківського національного університету ім. В. Каразіна Валерія Чупракова.

Після таких віщувань бабак повернувся до свого кубла. Там досипатиме до тепла, допоки не з'явиться зелена трава.

Крім того, вже оприлюднив свої погодні пророцтва і бабак-іноземець. Це знаменитий пухнастий американець Філ. Весна за його прогнозами в США теж цього року буде ранньою. За традицією, тваринку дістали з її нори в місті Панкастоні, що у штаті Пенсильванія. Її розбудили почесні члени Клубу бабака. Філ визирнув з нори і не злякався власної тіні. А отже, скоро буде тепло. Почути прогноз пухнастого метеоролога зібралися тисячі людей.

На честь свята влаштували вуличні гуляння із частуванням і танцями. Така традиція у Сполучених Штатах зберігається від 1841-го. А саме звідти вона поширилася світом.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ