5 канал

"Три дні собака жила із сильцем на шиї": звідки беруться пастки у лісосмугах Львова

Пастки розставляють на звірячих стежках, кажуть зоозахисники, капкани прикріплюють до стовбурів молодих дерев

Тварини у пастці – у Львові жертвами браконьєрських силець стають безпритульні собаки. Волонтери припускають: металеві капкани у лісосмугах розставляють на зайців. Пастки зоозахисники виявляють уже не один рік. Лише за тиждень волонтери знайшли 19 штук.

У лісосмугу зграї бездомних собак забігають у пошуках їжі. Саме тут у пастку потрапила Меліса. Три дні собака жила із металевим сильцем на шиї. Поки її не врятували волонтери.

Серед тих, хто рятував Мелісу, Володимир Мішенчук.

"Сільце було в неї на шиї. Воно повністю було в шию тварини врізане. Не знаю, як їй вдалося відірватися, бо сільце дуже міцним дротом було прив’язане до кущів чи дерев", – пригадує Володимир.

Нині собака перебуває у міському притулку. Щодня Мелісі роблять лікувальні процедури. Вона потроху звикає до людей.

"Була травма шиї – це досить складна ділянка. Там є великі судини, так само і трахея, яка відповідає за дихальну систему. Внаслідок цього могло бути і удушення. В подальшому пішла б інфекція і тварина б загинула від сепсису", – пояснює ветеринар ЛКП "Лев" Ярослав Пасічняк.

Пастки розставляють на звірячих стежках, кажуть зоозахисники. Капкани прикріплюють до стовбурів молодих дерев. Крім зайців, туди часто потрапляють і безпритульні собаки.

"Це металеві петлі, і якщо тварина туди попадає – то якщо дрібніші тварини, такі як зайці, лисички – шансу вижити нема. Безпритульні собаки, як правило, вириваються", – розповіла зоозахисниця Ірина Камкова.

У пошуках пасток допомагає чотирилапа волонтерка – Шаллі. За останній тиждень волонтери нарахували 19 силець лише в одній лісосмузі міста. Пастки передали представникам екоінспекції.

"Піймати людину не зовсім просто. Ми не знаємо в який час вони виходять, в яку пору дня, і ставлять ці сильці. Тому прийнято рішення пройтися по всіх стежках і зняти повністю всі сильці, щоб це було масштабно і люди бачили, що цього робити не можна", – пояснює начальник обласної екологічної інспекції Микола Маланич.,

В екоінспекції кажуть: якщо зловмисника зловлять на гарячому, за незаконне полювання йому загрожує штраф 1700 гривень. Проте зазвичай матеріальне покарання браконьєрів не зупиняє.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа Савченко-Рубана: підозрюваних не доправили на перше засідання
Наступний матеріал
Для студентів, туристів і бізнесменів: правила оновленої валютної системи від Нацбанку

Дивовижний світ мопсів: кумедні та незграбні чотирилапі, які змушують посміхатися – ФОТО

На Львівщині викрали виділене урядом США військове обладання на 4,5 мільйона

Як дві краплі води: неймовірна схожість собак та їх господарів – фото

"Ховаємо жінку-борця": Львів попрощався з учасницею ОУН Ярославою Мельничук

На пенсії приміряти пачку і пуанти: у Львові створили студію балету для дорослих – сюжет

Черговий напад на євроактивістів: у волонтерки чоловік намагався відібрати бланки із підписами за вступ до НАТО та ЄС