Єнотоподібного собаку врятували волонтери на Харківщині. Хижака викупили у місцевих мисливців. Тварину планували використати задля тренування собак. Нині єнот у безпеці, звикає до свого помешкання у харківському екопарку. Із новим вихованцем звіринцю познайомилися журналісти "5 каналу".
Новий вихованець екопарку поки що не має імені. Переляканого та дикуватого єнота волонтери викупили у мисливця. Тварина мала стати живою іграшкою для собак на приманювальній станції.
"Коли привезли, вона була трохи залякана і в неї було одне вухо травмоване, ліве. Собаки покусали. Не дуже травмоване, кровотечу ми обробили, проглистували, провакцинували. І поставили на гарний раціон", – розповідає ветеринарний лікар екопарку Володимир Сергієнко.
За два тижні єнотоподібний собака освоївся на новому місці та набрав вагу. Пухнастик із задоволенням їсть м'ясо курки та перепелині яйця. Нині єнот живе в окремому вольєрі. Якщо хижак відчуває небезпеку, він одразу прикидається мертвим. Тому тварину намагаються не турбувати.
"Коли мисливська собака натрапляє на єнота, єнот чує небезпеку, він зазвичай прикидається мертвим. Мисливець підходить, взяв його за шкірку, в мішок кинув і забрав його із собою. У них так закладено на генетичному рівні, прикидатися мертвим при небезпеці", – пояснює ветеринар.
Це не перший єнотовидний собака, якого рятують співробітники екопарку. Рік тому за схожих обставин тут з'явилася Фрея. Пухнастого усурійського єнотовидного собаку до екопарку привезли зі звіроферми.
"Привезла дівчина, рік назад. Білих єнотовидних собак спеціально виводили, цю породу в середині минулого століття, саме як хутрового звіра. Щоб використовувати замість песця", – пояснює прес-секретар екопарку Олексій Костюченко.
В екопарку сподіваються, що Фрея знайде спільну мову з новим мешканцем. Невдовзі тваринам планують влаштувати перше побачення. Єнотовидні собаки, як і лелеки, створюють пари на все життя.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"
Як у харківському екопарку єноти звикають до нової оселі – ФОТО