5 канал

У харківському будинку знайшли понад тисячу кажанів: як вигодовують крилатих соньків

Рукокрилі – справжні ненажери. За раз можуть з'їсти до десяти хробаків. А годувати тваринок доводиться вручну

Тисячу кажанів знайшли на балконі однієї з харківських багатоповерхівок. Непроханих квартирантів забрали до себе працівники центру реабілітації рукокрилих. Вони доглядатимуть за летючими мишами, допоки на вулиці потеплішає. Потім – обіцяють випустити їх на волю.

Руді кажани в центрі реабілітації з'явилися нещодавно. Колонію з майже тисячі особин знайшли будівельники на балконі однієї з багатоповерхівок Харкова. "Вони почали робити ремонт, зірвали пластик – а там зимували, спали кажанчики. Вони не пищали, вони просто собі спали. Їх виявилося 979", – зазначає заступник директора Центру реабілітації рукокрилих Альона Прилуцька.

Крилатих соньків одразу доправили до центру. Тут вони спочатку живуть у спеціальних мішечках. Тваринок зважують і підгодовують. До імпровізованої печери – холодильника з постійною температурою – відправляють лише добре відгодованих кажанів. Олена каже: "Наприклад цей – він важить майже 23 грами. Це мало для того, щоб зараз іти спати. І видно, що боки в нього впалі. От коли вони товсті, тоді вже можна спати".

Ці кажани – справжні ненажери. За раз можуть з'їсти до десяти хробаків. Годують тваринок вручну. Щоб наїсти боки, летючим мишам треба близько тижня. Спеціалісти центру ледь встигають, у черзі на обід – 400 кажанів, а за день безперервної роботи встигають нагодувати лише половину, бо працівників у центрі лише троє.

"Бувають випадки, коли даємо личинку одній особині, а в них же – ехолокація, і друга розуміє, що де відбувається. Чують, що десь комусь дають поживу. Можуть підбігти, вихопити і втекти", – розповідає працівник Центру реабілітації рукокрилих Віктор Ковальов.

Зараз у центрі живе більш як дві тисячі кажанів. Шість сотень з них привезли з Полтавщини. Їх знайшли під час ремонту в одній зі шкіл. Квартируватимуть тваринки в центрі – до кінця березня. На свободу їх випустять, щойно на вулиці потеплішає.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: До маршу за права тварин у Києві долучилися навіть чотирилапі

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Масштабна комунальна аварія у Дніпрі: без води залишилися 70 тис. мешканців
Наступний матеріал
"Рішення про відведення сил РФ": про що говоритиме Волкер із помічником президента РФ
Loading...

ТОП-10 найкумедніших подій 2017 року у світі: пташиний Коперфілд та "епохальне" повернення супермоделей 90-х

На Одещині почалося аномальне нашестя шпаків

В Україні мають намір заборонити продаж несертифікованого домашнього м'яса

"Не сіном єдиним": як на Волині підгодовують ланей, оленів та диких зубрів

Штепа знову залишилася без судді, наступного призначать автоматично

У Жулянах жінка кинула кошеня просто в терміналі та відлетіла у Мінськ