Неля Штепа
Неля Штепа joinfo.ua

Штепа знову залишилася без судді, наступного призначать автоматично

Черговий служитель Феміди заявив про самовідвід

Черговий головуючий суддя у справі екс-мера Нелі Штепи взяв самовідвід. Володимир Курило заявив, що учасники процесу можуть сумніватися щодо його неупередженості, адже його батько – суддя апеляційного суду Харкова – ще 2014 року залишив Штепу під вартою, попри клопотання її адвокатів щодо обрання іншого запобіжного заходу.

Самовідвід підтримали як адвокати підсудної, так і прокурори. Тепер нового головуючого мають обрати за допомогою автоматичного розподілу.

Прокуратура також мала намір заявити клопотання про зміну запобіжного заходу Нелі Штепі з домашнього арешту на тримання під вартою. Однак це питання розглядатиме вже новий суддя.

"Свідків немає, доказів теж немає. Тому судді це розуміють і багато колегій суддів свою позицію вже висловлювали, що на них чиниться тиск з боку прокуратури. Тому ніхто цю справу розглядати не хоче", – заявляє  адвокат Нелі Штепи Олександр Тананкін.

"Прокуратура не здійснювала та не здійснює будь якого тиску на суд, на жодну колегію суддів. Це виключно суб'єктивна думка сторони захисту. Що стосується доказів у справі, то прокуратура вважає достатньо зібраних заходів для підтвердження вини", – відповідає прокурор Олена Кравченко.

 

Довідка: Чиновницю заарештували у липні 2014 року. Їй закидають посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також створення терористичної організації. Йдеться про заклики Штепи до зміни кордонів України і сприяння псевдореферендумам про відокремлення Донецької області від України. Як відомо, сама Штепа звинувачення відкидає і називає себе потерпілою.

Попередній матеріал
СБУ оприлюднила запис розмови ватажка "Вагнера" з генералом ЗС РФ
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Loading...