5 канал

"Не сіном єдиним": як на Волині підгодовують ланей, оленів та диких зубрів

У луцьких лісах взимку підгодувати диких звірів можуть усі охочі. Там облаштували спеціальні годівельні майданчики. Олені, кабани та лані прибігають сюди найчастіше. А лісничі заохочують людей частіше приносити їжу

Воротнівське лісництво. Ставки посеред лісу тут облюбували дикі качки. Лісівники та школярі постійно приходять сюди підгодувати птахів. Іноді у годівниці розкладають сіно.

"На території знаходяться олені і козулі. Намагаємося їх підтримувати, щоб вони нікуди не втекли і дотримувалися даної кормової бази", – каже лісничий Сергій Мацюк.

Школярі радо допомагають. Для дітей таке заняття – краще за розвагу. "Ми допомагаємо тваринам, бо, як то кажуть, тварини бояться не холоду, а голоду", – каже школяр Антон Літовченко.

До годівельних майданчиків, крім оленів і козуль, навідуються лані. Цих тварин завезли на Волинь торік і утримують у просторих вольєрах. Досліджують, як приживуться у місцевих лісах.

"Надалі будемо бачити. Якщо вони приживуться, будемо випускати їх у природу. Поки 15 особин, а надалі будемо намагатися розводити більше", – зазначає керівник Звірівського мисливського господарства Сергій Смічик.

Звірівський ліс – це місцевість, де чи не найкраще збереглася дика природа. За кілька метрів від екологічної стежки гуляють олені. Зранку, розповідають лісівники, цих звірів тут найбільше, а надвечір виходять кабани та навіть зубри.

"До зими готуємось заздалегідь: готуємо сіно, корми, віники, коренеплоди, закуповуємо зерновідходи, качани, кукурудзу у дуже великих кількостях", – розповідає керівник Звірівського мисливського господарства Сергій Смічик.

У Звірівському лісництві підгодовують майже всіх диких тварин. На території 4 тисяч гектарів розташовані 30 спеціальних майданчиків із кормом.

"Їм треба, вони ж не тільки сіном, корінцями чи гілочками будуть годуватися всю зиму. Їжа для дикого звіра має бути не тільки ситна, але й поживна", – пояснюють лісничі.

Навіть якщо друга половина зими видасться морозною та сніжною, лісівники запевняють: корму вистачить на всіх звірів.

Олег Ткачук, Волинь, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Їм і кава не потрібна": на Прикарпатті ведмеді так і не впали у зимову сплячку – ФОТО

Попередній матеріал
"Туніс підкорено": українські дзюдоїсти вибороли 4 медалі на Гран-прі Тунісу-2018
Наступний матеріал
Брифінг про оперативну інформацію щодо захворюваності на кір в Україні – відео
Loading...