"Несплюхи": чому на Прикарпатті ведмеді так і не впали у зимову сплячку

Тепла зима залишила клишоногих без сну. У сплячку і досі не впали ведмеді – мешканці центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку, що на Прикарпатті. Чи несе тваринам загрозу такий собі збій біологічного годинника – дивіться у нашому сюжеті

Ситі, доглянуті та в доброму гуморі. Ведмеді в Центрі реабілітації диких тварин у Галичі цієї зими у сплячку впадати не планують, бо тепла погода аж ніяк не сприяє сну клишоногих.

Замість спати – сімейство ведмедів активно їдять. Нині в меню: капуста, хліб та і риба.

"Щоб ведмідь заляг у сплячку, йому треба дуже величезний вольєр, хороші умови, щоб вони запаслися жиром, і звичайно, гарна зима – сніжна і морозяна. За такої погоди вони точно не заляжуть", – каже заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Торік ведмедицю Діну та її дітей: Машу, Надю та Мира привезли на Прикарпаття з Херсона, де вони мешкали у тісній клітці. Тут їх поселили у просторий вольєр. Вже готовий барліг клишоногі удосконалюють на власний розсуд – зробили додатковий вхід, прокопали тунель завглибшки 4 метри і на цьому не зупиняються.

"Вони люблять, коли їм розкидають, розсипають корм по клітці. Ми там засипаємо горіхи, крупу – і вони вже там. Для розваги є у нас і труби металічні, куди ми також засипаємо корм. Щоб його дістати, трубу треба покрутити", – розповідає начальник сектору реабілітації та реінтродукції диких тварин ГНПП Андрій Гембарський.

Працівники природного парку запевняють: саме на їхніх вихованців відсутність сну жодним чином не впливає, бо клишоногі тут гарно харчуються та мають простір. Тож безсонню нині раді відвідувачі парку.

Але ситуація із дикими ведмедями геть інша. Для них безсоння – це голод, бо їжу у лісі взимку добути вкрай складно. Через це тварини нерідко виходять до людського житла у пошуках харчів.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківська область,"5 канал"

"Їм і кава не потрібна": на Прикарпатті ведмеді так і не впали у зимову сплячку – ФОТО

Попередній матеріал
Війна на "французському бульварі" – репортаж із зони АТО
Наступний матеріал
У центрі Одеси згорів трамвай, є постраждалі
Loading...