У Харківському екопарку народилися маленькі капібари. Родом вони з Південної Америки та є найбільшими гризунами на планеті. Доросла особина може сягати ваги людини. Капібари не є рідкісним видом, але у неволі розмножуються доволі рідко. Для цього потрібні первні, максимально наближені до природніх. Бачили їх і журналісти "5 каналу".
Найбільші у світі гризуни у харківському екопарку з'явилися рік тому. Дві сестрички Даша та Бейбі приїхали за обміном із Ризького зоопарку. Згодом до них долучився самець - Боб із Німеччини. У дикій природі капібари розмножуються цілий рік, а от у неволі такі випадки поодинокі.
"Він обирав і ту, й іншу. Були стосунки і з першою дівчиною, і з другою. Проте народила тільки Даша", - розповідає начальник сектору екопарку Світлана Вишневецька.
Двом самкам та самцю днями виповниться місяць. Малі мають добрий апетит. Свіжу їжу отримують щотри години. Дорослими можуть важити до 67 кілограмів.
"Вони в нас народжуються повністю готові до активного життя, мають зір та зубки. Спершу п’ють молоко, а вже потім починають їсти траву", - розповідає співробітник екопарку Василь Васильєв.
"Водосвинки українські": у Харкові показали маленьких капібарів – ФОТО













Від народження малюки постійно перебувають під опікою матері. Поратися з пухнастиками допомагає і тітка. Батько у вихованні участі не бере - стежить за своїм сімейством на відстані.
Капібари - найближчі родичи морських свинок та кроликів. Зазвичай ці тваринки дуже дружні. Та з появою перших дитинчат батьки дуже уважно стежать навіть за найближчими знайомими.
Працівники екопарку приходять сюди зі смаколиками. Для дорослих - кавун чи диня, для малих - свіженький салат.
Щоб не нервувати батьків пухнастих дітлахів, співробітникам екопарку довелося відгородити їхнє сімейство від допитливої сусідки - бразильського тапіра Далми. Тепер вони вітаються через огорожу.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"