Страус в Межигірському зоопарку

Подарунок до Великодня: у Межигір'ї невідома самиця страуса вперше знесла яйце

5 канал

За словами екскурсоводів, чимало людей приїздить до Межигір'я, саме щоби подивитися на страусів. І ще – на пеньки

Одна з самиць страуса у Межигірському зоопарку вперше за два роки знесла яйце. Але яка саме з них стала щасливою матусею – загадка. З'ясовували таємниці зоопарку та бачили найбільших птахів у світі журналісти "5 каналу".

Підійти впритул до страусів може лише та людина, яку вони добре знають. Сергій працює з тваринами все життя. Каже: ці особини – ще молоді, тож трохи агресивні. Страуси живуть до 75 років. А цим – ще і п'яти немає. Імен тваринам не дають. Працівники побоюються, що відвідувачі дражнитимуть пташок. А ось молода страусина пара – уперше відклала яйця.

Хто матуся новонародженого – досі невідомо, адже самиць у зоопарку декілька. Зараз яйце перебуває в інкубаторі, адже умови для висиджування не дуже сприятливі. Майбутнього потомства знімальна група "5 каналу" не побачила. Яйце нині – в інкубаторі. Пташенята вилупляться приблизно за два місяці.

"Це вже птах одомашнений, фактично. І вони вже самі не здатні вирощувати пташенят. Тому тільки інкубатор", – пояснює біолог Сергій Григор'єв.

У неволі страуси розмножуються нечасто. А догляд за малюками потребує чималих зусиль. Подивитися на страусів приїздять не лише українці, а й іноземні туристи. Едвуд Хадкасл приїхав із Великої Британії, разом із родиною. Зізнається – здивований, що страусів немає в київському зоопарку.

Каже: "Приїхали відвідати сім'ю і погуляти. Було цікаво, чи це все правда про цю територію. Ще й живих страусів побачили". Олеся додає: "Дуже подобається, але це незвично, бо в Англії образ життя дуже і дуже відрізняється".

Екскурсоводи запевняють – щодня до Межигір'я приїздить чимало людей, саме щоб побачити страусів. Цікаво і дітям, і дорослим. "Дві глобальні проблеми для туристів: це страуси і пеньки, всім відомі. Так, якщо в процентному співвідношенні, то 95% – це точно кожен питає, де можна подивитись на страусів", – запевняє екскурсовод Володимир.

Поки що знесене яйце ретельно оберігають в інкубаторі. І очікують, що вже влітку у Межигірському зоопарку буде поповнення.

Валерія Павленко, Олександр Горайчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ