5 канал

Для студентів, туристів і бізнесменів: правила оновленої валютної системи від Нацбанку

Водночас деякі заборони все ж залишилися

Національний банк дозволив купувати валюту онлайн. Таке правило почне діяти вже від початку нової доби, в ніч проти четверга, 7 лютого. Цю операцію можна буде здійснити, зокрема, через банківський застосунок на телефоні чи комп'ютері. Однак варто пам'ятати – гроші на руки не видадуть, а зарахують на валютний рахунок. НБУ запроваджує й низку інших правил. Зокрема, збільшує ліміти на перерахування коштів за кордон без додаткових документів.

Дарина – студентка. У Польщі навчається 4-й рік. Закінчила державний університет, тепер здобуває знання у приватному. Навчання – платне. Гроші перераховувала з України. Для цього потрібно було відкрити рахунок. Тепер цю вимогу скасували.

Для студентів, туристів, а головне – бізнесменів Національний банк запроваджує низку змін, які стосуються валютних операцій.

"Фізичним особам для перерахунку валюти за кордон не потрібно буде отримувати спеціальні ліцензії від НБУ, якщо сума переказу не перевищує 50 тисяч євро на рік. Збільшується також ліміт валютних переказів без відкриття рахунка, тепер він становитиме до 150 тис. гривень", – йдеться в заяві Нацбанку.

"Можливість заплатити за кордон – це одна з таких можливостей, яка має бути в усіх громадян. Фактично Національний банк уже у попередні роки спростив цю систему отримання цих ліцензій так званих на платежі за кордон. Введення лімітів ще удосконалює процес. Громадянам буде набагато простіше", – пояснює економічний експерт Гліб Вишлінський.

Ще одна важлива новація – обмін валюти онлайн. Зробити це можна буде, зокрема, через банківські застосунки на мобільних телефонах або комп'ютерах. Для цього потрібно мати два рахунки: гривневий і валютний. Гроші спишуть з одного і зарахують на інший. В Нацбанку наголошують: дозвіл купувати долари чи євро через інтернет на курс гривні не вплине. Водночас додають, таким чином борються з чорним ринком валюти.

"Ми не регулюємо банки щодо курсоутворення. Вони можуть ставити курси, які їм заманеться. Тут питання до конкуренції. Операції онлайн потребують менше затрат. Поки в нас існує чорна і сіра економіки – у обмінок завжди буде бізнес", – зауважив заступник голови НБУ Олег Чурій.

При цьому деякі заборони все ж залишилися. Перерахувати долари з однієї картки на іншу можуть лише родичі. Для цього треба надати відповідні документи. Купівля товару чи послуги за іноземну валюту й надалі залишається поза законом.

Сергій Барбу, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
"Три дні собака жила із сильцем на шиї": звідки беруться пастки у лісосмугах Львова
Наступний матеріал
"Нехай стежать": російська ФСБ відслідковує навчання українських армійців на Азові – Наєв

Брифінг заступника голови НБУ щодо запровадження нової системи валютного регулювання – відео

В НБУ показали, який вигляд матимуть монети по 5 і 10 гривень

Не лише в обмінниках: українці зможуть купити і продати валюту на пошті

Їжа лідирує: стало відомо, на що українці витрачають гроші

30% всіх доходів нашої сім'ї ми віддаємо на армію чи волонтерство – Юрій Луценко

Медреформа, децентралізація, НБУ: Міклош назвав найуспішніші українські реформи