kordon.com.ua

Скасування понад 20 обмежень та "адекватна система штрафів": НБУ про нововведення на валютному ринку

Фізособи матимуть змогу купувати валюту онлайн, інвестувати гроші за кордон без ліцензій до 50 тисяч євро на рік

Нова система валютного регулювання набуває чинності вже від завтра, 7 лютого. Зміни до закону про "Про валюту і валютні операції" Нацбанк розробив ще 2017-го року, а торік вони були затверджені парламентом.

Нововведення передбачають зняття більш як 20-ти обмежень на валютному ринку. Йдеться і про юридичних, і про фізичних осіб. Останні матимуть змогу купувати валюту онлайн, інвестувати гроші за кордон без ліцензій до 50 тисяч євро на рік. Ліміт поступово збільшуватимуть.

Крім того, можна буде переказати гроші за кордон, при цьому не відкривати там рахунок. Однак ідеться щонайбільше про 150 тисяч гривень.

Зокрема, вже від завтра нерезиденти України не повинні будуть реєструвати кредити. Збільшується термін на розрахунки за імпорт та експорт. Замість 6 місяців у компаній буде рік.

Зі слів заступника голови Нацбанку Олега Чурія, ця модель роботи фінансового сектора можлива лише за умови вільного курсоутворення іноземної валюти. А кінцева мета Нацбанку – скасування усіх обмежень і перехід до вільного руху капіталу. Це дасть можливість зробити ефективнішими бізнесові можливості країни.

"Для бізнесу ми збільшуємо термін розрахунків по експортним та імпортним параціям з 6 місяців до року. Повністю відміняються санкції в разі порушення строків розрахунку. Відміняються також штрафи в сумі операції, тобто в нас тепер буде діяти адекватна система штрафів, адекватна порушенню, але вона не буде вище 1% від статутного капіталу банку. Ми прийняли рішення також зняти обмеження щодо резервування коштів на купівлю іноземної валюти. Так зване правило Т+1. Тобто тепер компанії, в разі якщо вони хочуть купить валюту під імпортний контракт, вони можуть зробити це день у день", – пояснив Чурій.

Попередній матеріал
Презентація результатів опитування Соціологічного Центру імені Михайла Драгоманова – відео
Наступний матеріал
Супрун вперше прокоментувала своє відсторонення: "Рішення суду заблокувало доставку життєво необхідних ліків і вакцин"

Брифінг заступника голови НБУ щодо запровадження нової системи валютного регулювання – відео

В НБУ показали, який вигляд матимуть монети по 5 і 10 гривень

Не лише в обмінниках: українці зможуть купити і продати валюту на пошті

Їжа лідирує: стало відомо, на що українці витрачають гроші

30% всіх доходів нашої сім'ї ми віддаємо на армію чи волонтерство – Юрій Луценко

Медреформа, децентралізація, НБУ: Міклош назвав найуспішніші українські реформи