Іван Міклош
Іван Міклош 5 канал

Медреформа, децентралізація, НБУ: Міклош назвав найуспішніші українські реформи

Поки що Україна не пройшла той пункт, коли реформи стануть незворотними, вважає Міклош

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош назвав найуспішніші в Україні реформи.

На його думку, це реформа децентралізації, оборонного сектора, медична та реформа Нацбанку.

Так, про медрефму він сказав: "Медична реформа – вона найчутливіша з усіх реформ по всьому світу, але я хочу сказати, що в Україні в цій галузі – одна з найуспішніших реформ… Я думаю, що ця реформа дуже добре працює, бо в ній принцип – гроші йдуть за пацієнтом. Це дуже важливо, бо вже буде конкуренція, тобто ті лікарі, які кращі, матимуть більше пацієнтів, а отже й грошей. І треба буде зробити реструктуризацію і закрити порожні лікарні. У Словаччині ми теж робили медреформу і вона теж була дуже відчутна. І теж люди були дуже незадоволені. Це нормально, бо люди бояться того, чого не знають".

Ще однією з успішніших реформ в Україні Міклош назвав реформу Нацбанку: "НБУ зробив найкращу реформу. Сам себе реформував: знизив кількість людей більш як на 50%, сьогодні він є незалежною професійною інституцією. Хто був найбільш критикований за останні п'ять років – це Нацбанк. Це не означає, що кожен, кого критикують, хороший і робить реформу, але коли це пов’язано зі змінами, які необхідні, і вони їх роблять, те, що вони під величезним тиском критики – це доказ того, що вони роблять реформи".

На запитання ведучої, чи можливий "відкат" реформ назад, Міклош сказав: "На жаль, можна, але це в кожній країні так. От Угорщина в ЄС, а там іде відкат реформ назад. Ще нема того пункту, за яким вже не буде повернення, і дуже важливо, щоб після виборів продовжувалося управління, що йде останні п'ять років. Іде тяжко, повільно, але йде в хорошому напрямку".

Попередній матеріал
"Там, в основному, найманці": у лавах ворога, за спостереженням розвідки, назріває конфлікт
Наступний матеріал
Без мандаринок, айфонів і памперсів: чим збільшення митних платежів загрожує українському імпорту – "БлогПост"
Loading...

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе – відео

Децентралізація в цифрах: Зубко назвав три головні досягнення реформи

У стилі Мадуро: Порошенко в Давосі нагадав про небезпечність популізму деяких український політиків, провівши паралелі з Венесуелою

Порошенко розповів, коли в Україні буде створено Вищий антикорупційний суд

У МОЗ спростували фейк про нові правила виклику "швидкої"

В НБУ показали, який вигляд матимуть монети по 5 і 10 гривень