Швидка допомога
Швидка допомога clinic.gov.ua

У МОЗ спростували фейк про нові правила виклику "швидкої"

Низка ЗМІ почала поширювати інформацію, нібито існуватиме дві служби "швидкої" з двома різними номерами телефонів

У Міністерстві охорони здоров’я спростовують інформацію, поширену низкою ЗМІ, щодо нових правил виклику швидкої допомоги.

"Деякі ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що начебто з 1 січня 2019 року в Україні діють нові правила виклику екстреної  допомоги. Зокрема, стверджували, що екстрену допомогу розділили на швидку та невідкладну допомогу, і викликати ці служби необхідно за різними номерами телефонів – 103 і 112 відповідно. Спростовуємо неправдиву інформацію, розповсюдження якої є особливо небезпечним", – зазначається в офіційному коментарі на сайті МОЗ.

У відомстві наголошують: поширення подібних фейків у ЗМІ особливо небезпечне, адже може призвести до тяжких наслідків для здоров’я.

Водночас, у міністерстві оприлюднили перелік правдивих фактів про роботу "швидкої" у 2019 році:

1. Правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені Наказом МОЗ від 1 червня 2009 року № 370. Зміни до цього нормативного акту не вносились, він є чинним на сьогоднішній день, і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги, приймаючи виклики.

2. Бригади "швидкої" надають допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. 

Існує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідність екстреної допомоги. До них відносять, зокрема, раптовий розлад дихання, знепритомлення, біль у ділянці серця, значну зовнішню кровотечу тощо.

"У таких випадках необхідно викликати швидку допомогу за єдиним номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги має прибути на місце події у містах – протягом 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста – протягом 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера", – розтлумачили урядовці. 

3. "Служба невідкладної допомоги" є однією з опцій надання медичної допомоги вдома в пацієнта. 

У регіонах, де існує така служба (рішення про її формування приймає місцева влада), є окремі номери, за якими можна викликати медиків. Водночас, викликати фахівців слуби можна і після реєстрації з номеру 103. 

"Зазвичай, це місцеві номери і в жодному випадку – не номер 112. Крім того, якщо йдеться про неекстрений виклик у робочий час медичного закладу первинної допомоги, можна звернутися до свого сімейного лікаря", – поточнили у МОЗ. 

4. Якщо на регіональному рівні не визначений механізм надання медичної допомоги в неекстрених випадках, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення. 

Йдеться про такі стани, які не загрожують життю. Наприклад, незначне підвищення температури чи тиску без додаткових симптомів, випадки загострення хронічних хвороб тощо.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
РФ провела таємні випробування нової протисупутникової ракети – розвідка США
Наступний матеріал
Гарячий чай і крижана ополонка: як бійці ООС разом із цивільними Водохреще справляли
Loading...