Ліки
Ліки pixabay.com

"Дзвін тривоги": антибіотики втрачають ефективність

За висновком європейських учених, настав час суттєво обмежити використання антибіотиків для лікування людей, якщо є намір зберегти дієздатність цих ліків

Європейський центр запобігання хвороб та контролю (ECDC) спільно з Європейським агентством із безпеки продовольства (EFSA) оприлюднили доповідь: антибіотики для лікування хвороб, що можуть передаватися між худобою та людьми, втрачають ефективність. Передає Укрінформ.

"Доповідь, яка була оприлюднена сьогодні, має прозвучати як дзвін тривоги. Вона свідчить, що ми входимо у світ, в якому дедалі більше поширених інфекцій перетворюються на такі, що важко вилікувати, якщо взагалі можливо", – йдеться у повідомленні.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я та безпеки продовольства Витяніс Андрюкайтіс з цього приводу зауважив: "Водночас, амбітна національна політика деяких країн з обмеження використання антибіотиків призвела до зменшення стійкості бактерій. Поки цей дзвін тривоги не перетворився на оглушливу сирену,  ми маємо діяти разом, у кожній країні та у всій сфері медичного забезпечення, здоров’я тварин та у галузі охорони довкілля, під єдиним парасолем спільного підходу до охорони здоров’я".

За висновком європейських учених, настав час суттєво обмежити використання антибіотиків для лікування людей, якщо є намір зберегти дієздатність цих ліків. Подібні обмеження у використанні антимікробних препаратів у тваринництві довели, що в такому разі стійкість бактерій до антибіотиків поступово знижується.

Як повідомляв 5.UA, Міністерство охорони здоров'я затвердило новий перелік препаратів, які входять до програми "Доступні ліки".

Дивіться також фотогалерею:

"Лікують душі": нелегкі будні психологів для поліцейських – ФОТО

Психологи МВС
/
Психологи МВС
/
Психологи МВС
/
Психологи МВС
/
Психологи МВС
/

Попередній матеріал
"Риторика Росії нагадує риторику СРСР часів Холодної війни": представник США на Радбезі ООН
Наступний матеріал
Україна планує зведення заводу з виробництва ядерного палива – Насалик

Головна причина смертності у світі: Супрун дала поради, як уберегтися

"Лимон – не панацея": Супрун зруйнувала найпопулярніший народний міф про вітамін С

"У свої 33 потроху пересувається квартирою": Вікторія потребує коштів на нейростимулятор мозку

Міжнародний день онкохворої дитини: скільки коштів заплановано витратити на ліки в Україні

50% молоді може втратити слух через гучну музику: ВООЗ розробила рекомендації для зменшення ризику

Супрун назвала 13 важливих наслідків для українців від блокування роботи МОЗ