Щеплення від кору
Щеплення від кору 5 канал

У МОЗ пояснили, проти яких захворювань дорослим необхідно робити щеплення

  Щеплення від гепатиту А слід робити дітям від 1 року, та дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту А

  У Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що крім щеплень, які дорослим треба планово пройти чи обов'язково надолужити за календарем, є необов'язкові, але важливі щеплення, вакцину для яких можна придбати за власний кошт в аптеці, йдеться на сайті міністерства.

  Вберегтися від грипу та убезпечити від цієї інфекції своїх рідних допоможе щеплення проти нього. Це найефективніший та безпечний метод протистояти цій хворобі, наголошують медики

  "Для найкращого захисту вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусу грипу. Водночас, вакцинуватись від грипу не пізно упродовж усього сезону активності захворювання. Захисні антитіла в щепленої людини виробляються впродовж двох тижнів – мінімум 7 днів", – йдеться у тексті повідомлення.

  Особливо вакцинація рекомендована тим людям, які належать до груп ризику:

  • вагітним на будь-якому терміні вагітності;
  • дітям від 6 місяців до 5 років.
  • людям з 65 років;
  • людям із хронічними захворюваннями (серцево-судинні хвороби, діабет, ожиріння, хронічні хвороби легень, астма тощо);
  • люди, які у професійному житті можуть часто контактувати з хворими на грип, зокрема, медики.

  Також медики попереджають про ризик від папіломовірусу, який є надзвичайно поширений. Слід зазначити, що найчастіше він передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки – один із найпоширеніших видів раку.

  "У більшості країн вакцину проти папіломавірусної інфекції вводять лише дівчатам від 9 років, а також жінкам. Але в деяких країнах це щеплення рекомендоване вже також і хлопчикам, наприклад, у Великобританії та Ізраїлі. Вакцинація від папіломавірусу дозволяє зупинити його передавання від людини до людини, краще захистити дівчат від ризику раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців – від раку порожнини рота і горла, статевих органів і ануса", – зазначили у МОЗ.

  Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.

  Щодо гепатиту А, то його спалахи можуть траплятися в Україні через забруднення води, тому щеплення від нього рекомендовані дітям і дорослим. Вакцинацію від гепатиту А також варто провести, якщо ви подорожуєте до країн, де він поширений, зокрема – у країни Африки, Азії й Південної Америки.

  Щеплення від гепатиту А слід робити дітям від 1 року, та дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту А.

  Попередній матеріал
  60-грамові крихітки: в зоопарку України вперше вилупилися черепашки родини шпороносних – фото
  Наступний матеріал
  Майстри ілюзії і оркестр: весняне магічне шоу для дітей і дорослих
  Loading...