Лікар-лор, глухота, слуховий апарат
Лікар-лор, глухота, слуховий апарат Depositphotos

50% молоді може втратити слух через гучну музику: ВООЗ розробила рекомендації для зменшення ризику

  За даними ВООЗ, сьогодні близько п'яти відсотків населення світу, що становить 432 мільйони дорослих та 34 мільйони дітей, потерпають від втрати слуху

  12 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про заходи, що покликані зменшити ризик втрати слуху серед молоді внаслідок надто гучного прослуховування музики зі смартфонів та аудіоплеєрів. Про таке повідомляє "DW".

  В організації зазначили, що зараз близько 50 відсотків молодих людей у віці від 12 до 35 років по всьому світу, що становить близько 1,1 мільярда осіб, ризикують у перспективі втратити слух через надто гучне звукове середовище.

  Перед Всесвітнім днем слуху, який відзначають 3 березня, ВООЗ разом з Міжнародним союзом електрозв'язку (International Telecommunication Union – ITU) розробила новий міжнародний стандарт для виробництва та використання смартфонів та аудіоплеєрів, що має зробити прослуховування музики з них безпечнішим.

  "З огляду на те, що в нас є технологічне ноу-хау для запобігання втраті слуху, не повинен мати місця факт, що так багато молодих людей продовжують завдавати шкоди своєму слуху під час прослуховування музики. Вони мають зрозуміти, що як тільки втратять слух, він не повернеться", – заявив генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Адханом Гебрейесус.

  Таким чином, у ВООЗ рекомендують виробникам включати в пристрої вбудовану систему для вимірювання рівня гучності та тривалості музики. Вона має попереджати користувачів про перевищення ліміту безпечного прослуховування та про те, що слуху завдається шкода.

  Окрім того, пропонується надати можливість батькам контролювати гучність звуку на пристроях дітей, а також встановити систему, яка автоматично зменшуватиме рівень гучності. Рекомендації не мають зобов'язувальної сили для виробників.

  За даними ВООЗ, сьогодні близько п'яти відсотків населення світу, що становить 432 мільйони дорослих та 34 мільйони дітей, потерпають від втрати слуху.

  Попередній матеріал
  Індексація тарифів на вантажоперевезення матиме негативні наслідки для вугільної галузі – профспілки
  Наступний матеріал
  Що робити пасажирам, які запізнилися на літак через Kyiv Boryspil Express – пояснення УЗ
  Loading...

  Відмова від щеплень вперше увійшла до ТОП-10 загроз здоров'ю – ВООЗ

  Airbus припиняє виробництво найбільшого у світі пасажирського літака A380 – причина

  МЗС Молдови хоче відкликати посла з Росії: президент Додон виступив проти

  Єврокомісія внесла до "чорного списку" 23 країни: стало відомо чому

  У США представили проект нових санкцій проти Росії: пропонують розбити на 2 частини

  Помпео повідомив, де в Європі Росія спробує відкрити другий фронт