Ліки
Ліки pixabay.com

Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта

  Читайте по-русски
  У плані жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків, зауважила очільниця МОЗ

  Національний План дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів передбачає, що ліки, які рекомендується приймати лише за рецептом лікаря, будуть продаватися також за його рецептом. Про це виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook, пояснюючи національний план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

  "Щоби подолати цю проблему (стійкості до протимікробних препаратів – ред.), МОЗ України разом з фахівцями Центру громадського здоров’я розробили план... Що має змінитися до кінця 2020 року: антибіотик лише за рецептом; обмежимо застосування антибіотиків в сільському господарстві (в якості стимуляторів росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві); медичні працівники отримають чіткі інструкції, що допоможуть мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків", – зауважила вона.

  У плані жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків, розповіла Супрун. Він також не вплине на їхню вартість.

  "План направлений на посилення контролю за продажем антибіотиків – тобто ліки, які рекомендується приймати лише за рецептом лікаря, будуть продаватися також за рецептом лікаря. У більшості європейських країн отримати антибіотик без рецепта лікаря практично неможливо. Хоча правила відпуску різняться", – наголосила в. о. міністра.

  Зокрема Супрун закликала якомога швидше розпочати виконання плану дій: "Антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, бо через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми виробляють своєрідний "імунітет": вони змінюються і стають нечутливими до ліків. Тобто стають антибіотикорезистентними".

  Попередній матеріал
  Порошенко: Рішення Конституційного суду не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає внесений мною законопроект
  Наступний матеріал
  СБУ заборонила в'їзд до України австрійському журналісту, який тиражував фейки РФ